Udany dzień mieli reprezentanci Polski startujący na zagranicznych zawodach.

Herning (Dania)
Krzysztof Ludwiczak na klaczy Sandra Blue miał bezbłędny przejazd w konkursie 150 cm, co pozwoliło mu na udział w rozgrywce. Ostatecznie ukończył ten konkurs, który był zaliczany do Longines Ranking, na 14 miejscu, kończąc rozgrywkę z wynikiem 4 pkt. w czasie 43,89 s. Miejsce 4 zajął Rolf-Göran Bengtsson/SWE na wałachu Calevo 2, koniu na którym wcześniej startował Jarosław Skrzyczyński (TUTAJ).
W rozegranym wcześniej konkursie 140 cm, Krzysztof Ludwiczak miał bezbłędny przejazd na Stalando.
We wczorajszym konkursie PSG (CDI3*) wysokie 3 miejsce zajął Przemysław Kozanowski startujący na 9-letnim wałachu Zome Zin (Blue Horse Zack – Florestan I). Para ta uzyskała wynik 70,637%.

Kronenberg (Holandia)
Bezbłędnie ukończył dziś swoje starty Michał Każmierczak. Na ogierze Wilander uplasował się on na miejscu 9 w konkursie 135 cm. W konkursie dużej rundy (140 cm) zajął 19 miejsce na Que Pasa a na Stakorado był 21 w konkursie zaliczanym pośredniej rundy (140 cm).

Vilamoura (Portugalia)
Kolejny tydzień w Portugalii spędza Andrzej Opłatek, który dziś na dwóch koniach startował w konkursie 135 cm. Na wałachu Conthinder zajął on wysokie 5 miejsce natomiast na klaczy Conmina Blue PS był 36 (4 pkt.).

Le Lion d'Angeres (Francja)
W Mistrzostwach Świata Młodych Koni w WKKW mamy w tym roku jedną parę reprezentującą barwy Polski. W rywalizacji koni 6-letnich startuje Ksawery Śniegucki na wyhodowanej w Niemczech klaczy Red Dream Princes (Sir Donnerhall – Ritual). Przejazd w próbie ujeżdżenia został oceniony na 31,00 pkt. co dało naszemu zawodnikowi 19 miejsce w klasyfikacji.