Kilka wysokich miejsc zajęli dzisiaj nasi zawodnicy: Katarzyna Milczarek, Weronika Usiądek, Klaudia Hałeła, Michał Kaźmierczak oraz Andrzej Opłatek.

CSI3*/2* Equestrian Cup, Grimaud (FRA)

Z wynikiem 6 pkt swój przejazd w konkursie Grand Prix CSI3* (155 cm) ukończył Jacek Polikowski dosiadający ogiera Lector. I to pozwoliło mu na zajęcie 11 miejsca w klasyfikacji konkursu, który zaliczany był do Longines Ranking. Bezbłędny przejazd na ogierze Agandor Z w dwufazowym konkursie o wysokości 125 cm dał zawodnikowi 10 miejsce.

W Grand Prix CSI2* (145 cm) wystartował Mikołaj Barański na wałachu Juggle Baraka. Jeden błąd w parkurze dał tej parze miejsce 13.

CDIO4*/CDI3* Pilisjászfalu (HUN)

Katarzyna Milczarek wystartowała dzisiaj na ogierze Guapo w konkursie GP Special, w którym z wynikiem 67,426% uplasowała się na 3 pozycji.

Guapo i Katarzyna Milczarek

Drugie zwycięstwo podczas tych zawodów odniosła Weronika Usiądek razem z ogierem Mr. Despo. W konkursie Freestyle w kategorii juniorów para ta uzyskała wynik 69,740%. W rywalizacji młodych jeźdźców ponownie 4 miejsce zajęła Klaudia Hałeła na wałachu Chikoto (66,825%).

CSI3*-W Szilvásvárad (HUN)

Bezbłędny przejazd w konkursie 130 cm zaliczył dziś Michał Kaźmierczak i LUIS NAZARIO DE LIMA ZW Z, czas uzyskany pozwolił polskiej parze na zajęcie 4 miejsca. Również 0 punktów karnych i 18 pozycję wywalczyła Agnieszka Olszewska i KAYPATERO.

LUIS NAZARIO DE LIMA ZW Z i Michał Kaźmierczak

W konkursie CSI3*-W WORLD CUP 155 cm na miejscu piątym znalazł się Andrzej Opłatek i klacz ZERO K. Tuż za nim Michał Kaźmierczak i KALAHARI ROCK. Konkurs wygrał Ferenc Szentirmai i QUANDRO BLUE PS.