Trzeba przyznać, że sobota była dla naszych zawodników bardzo dobrym dniem. W konkursie barier w Falsterbo zwyciężył Przemysław Konopacki, który także zajął wysokie miejsca w dwóch innych konkursach. Zadowolona ze swoich wyników jest też na pewno Beata Stremler.

CSIO5* Falsterbo (SWE)

Dzisiejszy konkurs Derby okazał się dość dużym wyzwanie dla wielu startujących w nim par. Bardzo dobre 4 miejsce zajął w nim Przemysław Konopacki, który swój przejazd na wałachu Vasco ukończył z wynikiem 8 pkt. i bardzo dobrym czasem 159,75 s.

W zaliczanym do Longines Ranking konkursie o wysokości 150 cm Przemysław Konopacki wystartował na klaczy Home-Run. Bezbłędny przejazd w czasie 58,03 s pozwolił na zajęcie 10 miejsca w klasyfikacji.

W wieczornym konkursie „6 barier” Przemysław Konopacki zdecydował się na start na wałachu Vasco. I po bardzo dobrych przejazdach w kolejnych rundach odniósł zasłużone zwycięstwo.

CDI4*/CDI1* Schafhofs Dressurfestival (GER)

Doskonale podczas tych zawodów prezentują się konie dosiadane przez Beatę Stremler. W dzisiejszym konkursie kwalifikacyjnym do finału Louisdor Preis dla młodych koni rozpoczynających starty w Grand Prix reprezentantka Polski zajęła 2 miejsce na 9-letniej klaczy Fürstin Bea OLD uzyskując wynik 72,446%. Lepsza była tylko Jessica von Bredow-Werndl/GER na 10-letniej klaczy Forsazza de Malleret (72,638%). We wczorajszym konkursie Intermediaire II Beata Stremler i Fürstin Bea OLD uplasowały się na 3 miejscu z wynikiem 71,789%.

Beata Stremler i Fürstin Bea OLD

Podczas tych zawodów Beata Stremler startuje też na wałachu For Magic Equesta FRH. W czwartkowym Prix St Georges para ta zajęła 3 miejsce z wynikiem 71,372% i jest to nowy rekord tej pary. A w piątkowym Intermediaire I polska para także uzyskała swój najlepszy do tej pory wynik 73,559% co pozwoliło również na zajęcie 3 miejsca w klasyfikacji.

CSI2* Sentower Park, Opglabbeek (BEL)

Swój start w konkursie Grand Prix CSI2* Daria Kobiernik na wałachu Sonet ukończyła z wynikiem 4 pkt.

Do rozgrywki Grand Prix CSI1* zakwalifikowała się Maria Brańka-Borja dosiadająca klaczy Camilla 139. Kolejny bezbłędny przejazd bez zbędnego ryzyka zaowocował czasem 36,80 s co dało polskiej parze 7 miejsce w klasyfikacji końcowej.

W porannym konkursie o wysokości 140 cm bardzo dobre 3 miejsce zajęła Adrianna Ostrowska, która na klaczy Karola BS pokonała parkur bezbłędnie i w czasie 70,36 s. Błędów na parkurze nie miała także Daria Kobiernik na klaczy Colette, a uzyskany czas 74,00 s dał tej parze 10 miejsce w klasyfikacji.

Po jednym błędzie w konkursie dla koni w wieku 7 i 8 lat miały dzisiaj Oliwia Ostrowska na klaczy Lentolina-S (16 m.), Daria Kobiernik na klaczy Donna Neva S (17 m.) i Adrianna Ostrowska na klaczy Lertana VDL (22 m.).

W dwufazowym konkursie o wysokości 130 cm dobre 7 miejsce zajął Krzysztof Okła, który na wałachu La Talent pokonał parkur bezbłędnie. Na miejscu 18 uplasowała się Paulina Sawicka na wałachu Ogano’s Boy, a Daria Kobiernik na wałachu Cassini Zar była 21 – obie amazonki miały po jednym błędzie. W konkursie 135 cm wystartowała Maria Brańka-Borja na klaczy Chloe Z, która z wynikiem 4 pkt. uplasowała się na 10 pozycji.

CSI2*/YH Valkenswaard (NED)

Najtrudniejszym konkursem dnia miał wysokość 145 cm i był on zaliczany zarówno do Longines Ranking. Łukasz Brzóska wystartował w nim na wałachu Quicklensky, na którym miał jeden błąd.

W rozegranym w ramach CSI1* konkursie 135 cm Łukasz Brzóska zanotował bezbłędny przejazd na ogierze DARK’ANN, a uzyskany czas pozwolił na zajęcie 22 miejsca.

W konkursie dla koni w wieku 5 lat Łukasz Brzóska wystartował na ogierze DUC 123 Z, na którym pokonał parkur bezbłędnie i uplasował się na 1 miejscu ex aequo.

CSI2* Samorin Danube Champions (SVK)

W finale rundy średniej (135 cm) bezbłędnie parkur pokonał Michał Ziębicki, który na wałachu Balou’s Batman uplasował się na 15 miejscu.

Do rozgrywki konkursu dla koni 5 letnich zakwalifikowały się 3 polskie pary. Bezbłędny i szybki przejazd Aleksandry Dąbkowskiej na klaczy Sheronda vd D&D Hoeve pozwolił na zajęcie bardzo dobrego 2 miejsca. Po jednym błędzie mieli Krzysztof Złocki na ogierze Konoor Boy Z (6 m.) i Łukasz Koza na ogierze Diamander Knt (8 m.). Zawodnik na swoim drugim koniu, ogierze Leopold van het Meesenhof Z nie miał błędów w parkurze podstawowym, ale przekroczył normę czasu za co otrzymał 1 pkt.

W rozgrywce konkursu dla koni w wieku 6 i 7 lat wystartował Michał Ziębicki na ogierze Matrix v/d Brownstables, który ostatecznie uplasował się na 13 miejscu.

Miejsce 7 w konkursie o wysokości 120 cm zajęła Aleksandra Dąbkowska na klaczy Kalma. Bezbłędnie parkur pokonała także Anna Szary Ziębicka, która na ogierze Marquez Star uplasowała się na 13 pozycji. Po jednym błędzie w finale rundy brązowej (125 cm) miały Agnieszka Szynkolewska na wałachu Maximus (10 m.) i Emilia Gielata na wałachu Mister Cash ( 14 m.). W dwufazowym konkursie o wysokości 125 cm błędów na parkurze nie miała Anna Szary Ziębicka na wałachu Quadir van de Noordheuvel (29 m.). W wieczornym konkursie 115 cm miejsce 10 zajęła Adrianna Ostrowska na ogierze Macan Turbo Z.

W konkursie dla amatorów (110 cm) wysokie 3 miejsce zajęła Anna Kłosowska dosiadająca wałacha Eflim. Błędów na parkurze nie miał także Mikołaj Ziębicki, który na wałachu Anthonov uplasował się na 14 miejscu.