W miniony weekend odbyło się uznawanie ogierów przez Związek Oldenburski.

 

Komisja dopuściła do hodowli 24 ogiery o rodowodach ujeżdżeniowych oraz 20 ogierów skokowych urodzonych w 2019 roku.

 

Tytuł zwycięzcy wśród ogierów ujeżdżeniowych otrzymał syn ogiera Indian Rock od klaczy po For Romance – K2. Ten mierzący już 174 cm prezentuje nowoczesny typ ogiera, z piękną głową, długimi nogami i elastycznym ruchem w kłusie i w galopie. Właścicielem konia jest Andreas Helgstrand i koń ten nie był wystawiony na sprzedaż.

Tytuł I wice czempiona otrzymał kasztanowaty syn ogiera Fürst Toto od klaczy po Royal Classic - Fürst Piccolo, który podczas aukcji został sprzedany za 250 000€. Trzecim najlepszym ogierem uznawania został kary syn ogiera Suarez od klaczy po Dante Weltino – Rubinstein, który osiągnął najwyższą cenę na aukcji w wysokości 530 000€ i jego nowym domem będzie stacja ogierów Klosterhof Medingen w Niemczech.

 

Za kwotę 370 000€ sprzedany został syn ogiera Jovian od klaczy po Benaggio - De Niro, którego nowi właściciele pochodzą ze Szwecji. W Niemczech pozostanie natomiast ogier po Foundation - Bretton Woods – Dormello, który kosztował 360 000€.

 

Najlepszym ogierem skokowym uznano ogiera CORSAIR (Cornet Obolensky - Cassini I - Contender), który następnie podczas aukcji został sprzedany za 250 000€. Ogier ten pozostanie w Niemczech.

Miejsce drugie zajął syn ogiera Lord Pezi od klaczy po Ustinov-Contender, za którego nowi właściciele z Węgier zapłacili na aukcji 80 000€. Trzecim najlepszym ogierem w tej grupie został syn Cascadello I od matki po Quilot – Ramiro – Alme Z. Nowi właściciele zapłacili za niego 65 000€.

 

Najwyższą cenę podczas aukcji uzyskał ogier po Chacco-Blue - Fetiche du Pas - Darco, któ®y został sprzedany do Arabii Saudyjskiej za 300 000€.

 


Wyniki uznawania ogierów ujeżdżeniowych: TUTAJ

Wyniki aukcji ogierów ujeżdżeniowych: TUTAJ

Wyniki uznawania ogierów skokowych: TUTAJ

Wyniki aukcji ogierów skokowych: TUTAJ

 

Fot: gr. Feldhaus/Oldenburger Pferdezucht