Przez weekend w SO Bogusławice trwał finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w skokach przez przeszkody równolegle z Mistrzostwami Polski Młodzików na dużych koniach. Po trzech dniach zmagań wyłoniono zwycięzców poszczególnych kategorii.

Wszyscy zawodnicy rywalizowali w trzech konkursach. Dwa półfinały zostały rozegrane jako konkursy z oceną stylu jeźdźca, a dwunawrotowe finały były konkursami dokładności. Dlatego w zawodach oprócz czystych przejazdów liczyły się też te poprawne technicznie. Zwycięzcą zostawał ten zawodnik, który po zsumowaniu punktów ze wszystkich konkursów miał najniższy wynik końcowy.

W Mistrzostwach Polski Młodzików na dużych koniach triumfowała Paulina Słoniec startująca na klaczy DIE KLEINE LADY. Amazonka przez całe zawody plasowała się w czołówce klasyfikacji, a dwa bezbłędne przejazdy w finale pozwoliły sięgnąć po tytuł mistrzowski. Para ukończyła zawody z wynikiem 3,33 pkt karnego. Na drugim miejscu podium stanęła Nadia Lehmann dosiadająca holsztyńskiej klaczy SILVER STAR. Ta para po trzech startach miała niewiele niższy wynik niż zwycięzcy, bo jedyne 3,5 pkt karnego. Na miejscu trzecim zmagania ukończył Adam Goszczyński startujący na wałachu rasy KWPN CHARLTON. Bezbłędny przejazd finałowy pozwolił na awans z piątego miejsca. Zawodnik ukończył mistrzostwa z wynikiem 4,5 pkt karnego.

W klasyfikacji końcowej OOM na dużych koniach najlepsza okazała się Wikoria Lasecka startująca na wielkopolskiej klaczy GOLDEN GIRL. Para objęła prowadzenie w II półfinale, a bezbłędny przejazd w obu nawrotach finału tylko potwierdził ich fantastyczną formę. Zmagania ukończyli z zaledwie 2 pkt karnymi. Miejsce drugie w tej kategorii wywalczyła Roksana Nawrocka razem z hanowerską klaczą PENNY LANE. Para ukończyła zawody z wynikiem 2,5 pkt karnego. Również w tej kategorii różnice punktowe były niewielkie. Tu na najniższym stopniu podium stanęła Zuzanna Niziołek, która po trzech konkursach miała 2,83 pkt karnego. Amazonka w OOM startowała na oldenburskiej klaczy DIAMANTA BALOUBET.

W OOM na kucach bezkonkurencyjna okazała się Wiktoria Von Mauberg. Amazonka objęła prowadzenia w pierwszym półfinale i do końca nie oddała pozycji liderki. W zawodach dosiadała klaczy KOEKOEKSHOF MARISKA, a zmagania ukończyły z wynikiem 2,33 pkt karnego. Miejsce drugie wywalczyła Małgorzata Babczyńska, która z każdym kolejnym konkursem awansowała w tabeli. Zaczynała od szóstego miejsca w I półfinale, a dwa bezbłędne przejazdy w finale pozwoliły na awans na podium. W zawodach dosiadała kuca GATEAU HELLO DOLLY, a wynik końcowy zawodniczki to 3,17 pkt karnego. Na trzecim miejscu podium stanęła Nikola Panarowicz dosiadająca wałacha MAROKO. Ta para ukończyła OOM z wynikiem 3,67 pkt karnego.