Drugi dzień zagranicznych zawodów przyniósł naszym reprezentantom kolejne zwycięstwa i kilka wysokich miejsc.

 


CSI2*-W Danube Champions Tour, Samorin (SVK)

Dzisiaj najwyższy parkur na zawodach w Samorin do pokonania mieli zawodnicy startujący w rywalizacji U25. Bowiem dla nich ustawiono konkurs o wysokości 140 cm. Bezbłędnie obie fazy pokonała Daria Pietrzak na wałachu Monsun, która zajęła 5 miejsce w klasyfikacji.

 

 

Jako konkurs dwufazowy rozegrano też kwalifikację do Grand Prix CS1* (135 cm). Bezbłędnie pokonały go Małgorzata Koszucka dosiadająca wałacha Inout W (9 m) oraz Agnieszka Olszewska na klaczy Westfalia L (16 m). Michał Kaźmierczak na klaczy Genie van Prinsenveld nie miał błędów w pierwszej fazie, ale przekroczenie normy czasu uniemożliwiło mu start w drugiej (28 m).

 

Po jednym błędzie w konkursie 125 cm mieli Maksymilian Wechta na klaczy Dionne i Agnieszka Olszewska na wałachu Ironman.

 

Konie 7-letnie walczyły dzisiaj w dwufazowym konkursie specjalnym wysokości 130 cm. Kolejny bezbłędny przejazd zanotował wałach King of Rock dosiadany przez Michała Kaźmierczaka i para ta zajęła 12 miejsce. Błędów nie miała też Daria Pietrzak na klaczy Unica-K, która uplasowała się na 22 pozycji. Wczorajszy zwycięzca tej kategorii, ogier Kwoajong dosiadany przez Krzysztofa Ludwiczaka, miał dzisiaj jedną zrzutkę.

 

W rywalizacji koni w wieku 6 lat miejsce 5 zajął ogier Wimster pod Maksymilianem Wechtą. Na 6 pozycji uplasował się wałach Castello pod Antonim Strzałkowskim. Obie te pary pokonały konkurs bez błędów.

 

Wyniki: TUTAJ

 

 

CDI4* Pilisjászfalu (HUN)

Kolejne zwycięstwa na Węgrzech odniosły dzisiaj polskie amazonki. W konkursie kuców ponownie najlepsza okazała się Pola Guerquin-Koryzma na wałachu Milky Way PP, która w dzisiejszym konkursie indywidualnym uzyskała ocenę 71,486%.

 

 

W kategorii dzieci miejsce 4 zajęła dzisiaj Hanna Moczkowska dosiadająca wałacha First William-P (68,774%), a na piątym miejscu uplasowała się Julianna Przybyła na wałachu Foton (68,175%).

W konkursie Grand Prix dla zawodników w wieku 16-25 lat miejsce piąte zajął Filip Kowalski dosiadający klaczy Bel Fleur. Przejazd tej pary oceniony został na 63,513%.

Natomiast w konkursie Grand Prix CDI4*, który był kwalifikacją do GP Special na drugim miejscu uplasowała się Aleksandra Szulc na wałachu Breakdance. Para ta otrzymała od sędziów ocenę 65,3265.

W konkursie Prix St. Georges miejsce drugie zajęła Agnieszka Wiśniewska dosiadająca klaczy Tara. Para ta uzyskała 67,647%. Niewiele niższą ocenę otrzymała od sędziów Izabela Kowalska, która na wałachu Desiderio zajęła 3 miejsce (67,176%).

 

Tak jak wczoraj najlepszym koniem w rywalizacji 5-latków okazał się ogier Romeo von Fuerstenball, którego na czworoboku zaprezentowała Aleksandra Szulc. Koń ten otrzymał ocenę łączną 83,800%, a najwyżej oceniony został jego kłus – 9,0 pkt. Na drugim miejscu uplasowała się klacz Une Petite Fleur pod Karoliną Markowską, która dzisiaj oceniona została na 83,200%. Miejsce czwarte w konkursie zajął wałach Flashback BM pod Hubertem Jankowskim (76,200%), siódmy był wałach Rescue Red van de Guldennagel dosiadany przez Marię Stelmaszczyk (73,800%), a na dziewiątej pozycji uplasował się ogier Radius pod Mateuszem Cichoniem (71,600%).

 

 

W ostatnim konkursie dnia rywalizowały konie w wieku 7 lat. Drugie miejsce zajęła w nim Aleksandra Krywult na ogierze Lari Fari z wynikiem 75,472%. Na trzecim miejscu uplasowała się Marta Ginda na wałachu Dance for Me, która za dzisiejszy przejazd otrzymała ocenę 75,415%.

 

Wyniki: TUTAJ

 

 

CSI2*  Peelbergen (NED) 

Drugie zwycięstwo w Holandii odniosła Izabela Vinckier, która tak jak wczoraj na wałachu Salve wygrała konkurs o wysokości 120 cm. Na klaczy Sevilla amazonka miała jeden błąd i zajęła 15 miejsce. Kolejne bezbłędne przejazdy Izabela Vinckier zanotowała na swoich dwóch innych koniach – na Candy Man była 12 w konkursie dla koni 5 - 6-letnich, a na klaczy Painted White Courtier zajęła 4 miejsce w rywalizacji o wysokości 110 cm.

Mikołaj Kownacki na wałachu Caskano miał dzisiaj jeden błąd w konkursie dla koni 7-letnich.

 

Wyniki: TUTAJ

 

 

CCIO4*-NC-S Pratoni del Vivaro (ITA)

Zadowolony ze swojego dzisiejszego przejazdu w próbie ujeżdżenia może być Jan Kamiński, który w Pratoni del Vivaro startuje na wałachu Jard. Przed jutrzejszą próbą terenową zajmuje on bowiem 24 miejsce z wynikiem 31,4 pkt. Najlepsze przejazdy na czworoboku zaprezentowała Ingrid Klimke/GER, która zajmuje miejsce 1 na EQUISTROs Siena just do it (22,7 pkt) oraz 2 na wałachu SAP Hale Bob OLD (24,8 kt).

 

Wyniki: TUTAJ

 

 

The Royal Windsor Horse Show (GBR) 

Dzisiaj w Windsor rozpoczął się konkurs powożenia zaprzęgami 4-konnymi. Piotr Mazurek jest naszym jedynym reprezentantem na tych zawodach, który jak zawsze stara się promować konie polskiej hodowli na świecie. W tym roku do Wielkiej Brytanii zabrał ze sobą m.in. dwa młode konie, które nie mają jeszcze dużego doświadczenia. Po próbie ujeżdżenia Piotr Mazurek zajmuje 15 miejsce z wynikiem 54,8 pkt.

Trzymamy kciuki za jutrzejszy maraton.

 

Wyniki: TUTAJ

 

fot. Łukasz Kowalski