Za miesiąc rozpocznie się najważniejsza jeździecka impreza sezonu 2022 – Mistrzostwa Świata w Herning.

 

W dniach od 6 do 14 sierpnia najlepsi zawodnicy na świecie walczyć będą w Herning o medale w czterech dyscyplinach – ujeżdżeniu, skokach przez przeszkody, para-ujeżdżeniu oraz woltyżerce. Dodatkowo rozegrane zostaną zawody CSI2*, CSI3*,CSI-Am oraz zawody CDI w kategoriach juniorów, młodych jeźdźców i U25.

 

Dzisiaj Międzynarodowa Federacja Jeździecka opublikowała listy zgłoszeń na MŚ, na której znajdują się pary wstępnie nominowane przez poszczególne federacje narodowe. O tym, które z nich wystartują w Herning dowiemy się po 25 lipca, bowiem wtedy mija termin zgłoszeń ostatecznych.

 

Na tych listach znajdują się również reprezentanci Polski. W skokach przez przeszkody zgłoszeni zostali: Andrzej Opłatek z końmi Diaroubet i Stakkatan, Jarosław Skrzyczyński z Jerico, Maksymilian Wechta z Chepettano i Wojciech Wojcianiec z Chintablue.

 

W konkurencji ujeżdżenia Polskę reprezentować będą: Katarzyna Milczarek i Guapo, Żaneta Skowrońska-Kozubik i Romantic P, Aleksandra Szulc i Breakdance oraz Anna Mierzwińska i Dean Martin.

 

W para-ujeżdżeniu zgłoszono następujące pary: Magdalena Cycak i Sybilla, Dominik Ast i Femme de Matcho, Monika Bartyś i Caspar oraz Maciej Bigaj z Liverpool.

 


Strona MŚ 2022: TUTAJ

 


Pełne listy wstępnych zgłoszeń: