Poznaliśmy wszystkich medalistów tegorocznych Mistrzostw Polski w skokach przez przeszkody. Zeszłoroczny sukces powtórzył Wojciech Wojcianiec. Najlepsza w kategorii Dzieci I okazała się Iga Biegalska. W kategorii Juniorów, po wielu zawirowaniach w tabeli, po złoto sięgnęła Juliana Suska.

 

 

Do dzisiejszego finału kategorii Dzieci I, jako jedyna, z zerowym kontem przystąpiła Iga Biegalska. Od złotego medalu dzieliły zawodniczkę tylko, albo aż, dwa zerowe przejazdy. W konkursie finałowym Iga Biegalska wystartowała na oldenburskiej klaczy CARDHU i szczęśliwie udało się dowieźć zero do samego końca. Reprezentantka Sopockiego KJ została nową Mistrzynią Polski w kategorii Dzieci I. O kolejnych medalach musiała zadecydować rozgrywka, do której przystąpiły dwie zawodniczki z wynikiem 4 pkt karne. Ostatecznie srebrny medal wywalczyła Zuzanna Prymek, która w tych Mistrzostwach dosiadała wałacha rasy KWPN DYLLANO. Tytuł II Wicemistrzyni i brązowy medal MP-B 2020 zdobyła Olga Tuliszkiewicz. Zawodniczka startowała na wałachu szlachetnej półkrwi DASSILIO.

 

 

 

Pierwszy nawrót finału MP Juniorów przyniósł dużo niespodzianek i zamian w tabeli przed decydującym, drugim nawrotem. Jako jedyna zerowy przejazd zaliczyła Juliana Suska, startująca na oldenburskiej klaczy TOKAJER 8. Przejazd ten dał jej awans z miejsca 11 na pierwsze, przed drugim nawrotem konkursu. Zawodniczka wystartowała jako ostania, a od srebrnego medalu dzieliła ją mniej niż jedna zrzutka. Udało jej się powtórzyć sukces z pierwszego nawrotu i tym samym Juliana Suska, dosiadająca klaczy TOKAJER 8 została nową Mistrzynią Polski w kategorii Juniorów. Drugie miejsce na podium zajęła Aleksandra Wypchło. Srebrny medal wywalczyła w przejazdach na klaczy rasy KWPN GIRL RV. Brązowy medal powędrował do Marty Wypiór, która startowała na klaczy rasy KWPN GINA ROYALTY.

 

 

 

Parkur dwunawrotowego konkursu finałowego kategorii Seniorów był nie lada wyzwaniem. W pierwszym nawrocie doczekaliśmy się jedynie jednego bezbłędnego przejazdu. Do drugiego nawrotu przystąpiło 10 zawodników. Jako ostatni wystartował obrońca tytułu mistrzowskiego Wojciech Wojcianiec. Do konkursu finałowego wybrał konia CHINTABLUE. Precyzyjny i bezbłędny przejazd zapewnił mu zwycięstwo w konkursie i kolejny już tytuł Mistrza Polski Seniorów w skokach przez przeszkody. Srebrny medal wywalczył Jarosław Skrzyczyński, który w tegorocznym finale wystartował na oldenburskim ogierze CHACCO AMICOR. Na trzecim miejscu podium stanął Krzysztof Ludwiczak, który brązowy medal zdobył w przejazdach na oldenburskim ogierze CROS BLUE.

 

 

Wyniki: TUTAJ