Zwycięstwem Wojciecha Wojciańca zakończył się pierwszy dzień zawodów CSIO3* w duńskim Uggerhalne.

Uggerhalne/DEN
W najważniejszym konkursie pierwszego dnia zawodów CSIO zwyciężył Wojciech Wojcianiec na wałachu Chintablue. Para ta pokonała drugą fazę w doskonałym czasie 26,38 s, czyli o prawie sekundę lepiej niż drugi w klasyfikacji Rolf-Göran Bengtsson/SWE na wałachu Oak Grove’s Carlyle (27,36 s). Błędów w obu fazach nie miał również Radosław Zalewski na klaczy Ilatina, który z wynikiem 0/31,69 s zajął 16 miejsce. Po jednym błędzie w pierwszej fazie mieli Wojciech Dahlke na A Quite i Andrzej Opłatek na Stalando.

W konkursie 140 cm wysokie 5 miejsce zajął Jan Bobik na ogierze Onasis – para ta pokonała obie fazy konkursu bezbłędnie. Z „zerowym” kontem konkurs ukończyli również Wojciech Wojcianiec na Cartosi Melloni (15 m.), Krzysztof Ludwiczak na klaczy Sandra Blue (17 m.) i na ogierze Nordwind (32 m.) oraz Andrzej Opłatek na Stakkatanie (45 m.). Jan Bobik na Farmerze miał zrzutkę w drugiej części konkursu a Wojciech Wojcianiec na Naccord Melloni ukończył pierwszą fazę z wynikiem 4 pkt.

Konkurs Pucharu Narodów w Uggerhalne rozegrany zostanie w sobotę. W polskiej ekipie wystartują te same pary co tydzień temu w Drammen: Krzysztof Ludwiczak na Nordwindzie, Andrzej Opłatek na Stakkatanie, Jan Bobik na Chacco Amicor oraz Wojciech Wojcianiec na Naccord Melloni.

Ranshofen/AUT
Na Diasini HB Z Maciej Chomiak nie miał błędów w konkursie dla koni 5-letnich i zajął w nim 1 miejsce ex aequo. Z wynikiem 0 pkt. ukończył także konkurs 120 cm, w którym startował na 7-letnim wałachu Goya Des Terdrix Z. Natomiast na klaczy Eolita miał jeden błąd w rywalizacji na poziomie 125 cm.

Budapeszt/HUN
Jedynym polskim zawodnikiem, który wybrał się do stolicy Węgier, jest Jarosław Koziarowski. W konkursie 130 cm bezbłędny przejazd na ogierze Fred Flinstone dał mu 12 miejsce. Natomiast na wałachu Carintender nasz zawodnik miał jeden błąd w konkursie 140 cm.

Ciekocinko/POL
Najważniejszy konkurs zawodów CSI2* zdominowany został przez reprezentantów Polski, którzy zajęli w nim miejsca 1-9. Zwyciężył Jarosław Skrzyczyński na Jerico – para ta w drugiej fazie uzyskała czas 26,95 s. Na miejscu 2 uplasowała się Aleksandra Kierznowska na Denver Z (27,38 s) a miejsce 3 zajął Łukasz Wasilewski na Wavantos vd Renvillehoeve (29,71 s).