Potwierdziliśmy krążące w środowisku informacje o rozstaniu jednego z czołowych zawodników z jego głównym sponsorem. Oficjalnie Wojciech Wojcianiec zakończył współpracę z Robertem  Mieleńczukiem i Melloni Horses.

Zasłyszane w środowisku plotki o rozstaniu jednego z czołowych zawodników, Wojciecha Wojciańca, z jego głównym sponsorem, Robertem Mieleńczukiem, postanowiliśmy sprawdzić u osób zainteresowanych. Informacje o zakończeniu współpracy potwierdziliśmy u zawodnika. Jest to więc już oficjalne, Wojciech Wojcianiec rozstał się ze swoim głównym sponsorem oraz klubem Melloni Horses. Zawodnik postanowił jednak nie podawać informacji dlaczego jego drogi z Robertem Mieleńczukiem się rozeszły. Pytanie o przyszłość jeździecką Wojciecha Wojciańca również pozostaje otwarte. Zawodnik przekazał, że jest za wcześnie, aby przedstawiać jakieś konkretne plany.

Przypomnijmy, że współpraca trwała wiele lat i okazała się też bardzo owocna. Wojciech Wojcianiec, wspierany przez klub i konie Melloni Horses, trzykrotni  zdobył złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów. Uczestniczył m.in w finale Pucharu Świata w 2019 roku, gdzie uplasował się na 17 miejscu i uzyskał też najlepszy dla Polaka wynik w otwartych ME w Riesenbeck w 2021, zajmując również 17 miejsce. Ostatnim z występów zawodnika z wałachem Chintablue były zawody w Pradze, gdzie z drużyną wywalczyli kwalifikację na IO w Paryżu.