Zakończyły się zawody CSI2* zorganizowane po raz pierwszy w ośrodku JKS u Robsonów w Dąbrówce Małej. Po najwyższą nagrodę, zwycięstwo w Grand Prix, sięgnął Wojciech Wojcianiec. W Memoriale Jacka Wierzchowieckiego w Lesznie triumfowała Joanna Rosicka-Tyszko

CSI2* Ekwador Winter International Competition, Dąbrówka Mała

W konkursie Grand Prix 145 cm LR wystartowało 38 par. Zawodnicy w tym konkursie mieli prawo startu na dwóch koniach, a do rozgrywki zakwalifikowało się w sumie 11 par. Jako pierwszy na parkurze po przerwie pojawił się Wojciech Wojcianiec startujący na oldenburskim wałachu CHINTABLUE. Para zawiesiła na tyle wysoko poprzeczkę, że nikomu nie udało się uzyskać lepszego od nich wyniku. Rozgrywkę pokonali bezbłędnie, a czas jaki pozwolił im na zwycięstwo to 40,99 s. Na miejscu drugim uplasował się Hubert Kierznowski, który dosiadał wałacha rasy SF AMERIQUE LANDAIS. Ta para pokonała parkur rozgrywki w czasie 41,28 s. Trzecie miejsce wywalczył Jarosław Skrzyczyński razem z 8-letnim ogierem rasy KWPN INTOURIDO (0 pkt/ 42,00 s.)

Finałowy konkurs CSIYH dla koni 5/6-letnich wygrał Marek Lewicki, który dosiadał wałacha rasy KWPN KING LEPANTINO. Pozostałe dwa miejsca na podium zajęły również pary reprezentujące Polskę. Drugie miejsce wywalczył Adam Grzegorzewski razem z holsztyńskim wałachem DARK FIRE. Miejsce trzecie zajął Maksymilian Wechta na ogierze rasy SP ELDORADO.

Konkurs finałowy Special Tour CSI1* 125 cm zakończył się zwycięstwem juniorki z Litwy. Rugile Petraviciute dosiadała w tym konkursie oldenburskiego wałacha NUMO. Miejsce drugie wywalczył Antoni Szmytka startujący na belgijskim wałachu JACUZZY, a trzecia była 13-letnia Antonina Kucharska i polskiej hodowli klacz LA STRADA L.

HZO-B2* Memoriał Jacka Wierzchowieckiego, Leszno

W rozgrywce Memoriału Jacka Wierzchowieckiego, konkursu Grand Prix 145 cm, oglądaliśmy jedynie trzy pary. Dwie z nich bezbłędnie pokonały także i parkur rozgrywki, a najszybsza wśród nich była Joanna Rosicka-Tyszko. Amazonka w konkursie dosiadała holsztyńskiego wałacha CARIBOU. Czas przejazdu jaki zapewnił tej parze zwycięstwo to 45,23 s. Na miejscu drugim, także z bezbłędnym przejazdem, ale nieco wolniejszym czasem, uplasował się Łukasz Koza startujący na klaczy rasy SP BALLANTINA. Rozgrywkę pokonali w czasie 46,20 s. Trzecie miejsce zajął Mściwoj Kiecoń razem z klaczą rasy SF BAIKA COT CHAT. Para uzyskała bardzo dobry czas w rozgrywce, 41,96 s., ale niestety przydarzyła się im jedna zrzutka.

Dwufazowy finał Średniej Rundy rozegrano na poziomie klasy C1. Najlepiej z parkurem o wysokości 135 cm poradził sobie Marek Wacławik startujący na ogierze rasy Zangersheide DARCO VAN OVERIS Z. Drugie miejsce zajął Mściwoj Kiecoń, który w tym konkursie dosiadał ogiera rasy KWPN JUST THIS ONE. Na miejscu trzecim uplasowała się Daria Kobiernik razem z wałachem rasy SP WINCHESTER

Finałowy konkurs Małej Rundy 120 cm wygrała Natalia Kubik startująca na holsztyńskiej klaczy CATALAYA. Było to ich drugie zwycięstwo w Małej Rundzie podczas tych zawodów. Miejsce drugie dzisiaj wywalczył Jacek Polikowski dosiadający holsztyńskiego wałacha CELTIC. Trzeci w tym konkursie był Marek Wacławik, tym razem w starcie na klaczy rasy SP PANJAA