W sobotę przed pałacem w Windsorze rozegrane zostały dwa konkursy CSI5*, w których zwyciężyli reprezentanci Wielkiej Brytanii i USA. 


 

O zwycięstwie w konkursie 150 cm miała zadecydować druga runda, do której zakwalifikowało się 10 najlepszych par z przejazdy podstawowego. Część z nich miała punkty karne, które liczyły się do wyniku końcowego. Trzy pary nie miały błędów w obu startach i to one uplasowały się na czołowych miejscach. Zwyciężył Matthew Sampson/GBR na klaczy Mgh Candy Girl, który uzyskał świetny czas 33,66 s. Wolniejsza o jedyne 0,04 s była Laura Kraut/USA na klaczy Calgary Tame, córce ogiera Old Chap Tame, o którego śmierci pisaliśmy kilka dni temu. Miejsce trzecie zajął Harrie Smolders/NED na wałachu Monaco N.O.P (0/38,17 s).

 

 

Jestem zachwycony moją klaczą i tym jak się tutaj prezentuje. Ona nie jest duża, niewiele większa niż przeszkody jakie tu pokonuje. Ale ma świetny charakter i zawsze chce być po drugiej stronie. Naprawdę start w tej lokalizacji jest czymś wyjątkowym i chyba każdy z nas marzy o tym by wygrać w Windsor chociaż jeden konkurs. – powiedział Matthew Sampson.

W konkursie wystartował także Gregory Wathelet/BEL na ogierze Nevados S. Para ta ukończyła swój przejazd z wynikiem 12 pkt.


 

Do rozgrywki konkursu 155 cm zakwalifikowało się 7 par, ale wystartowało w niej ostatecznie 6. Żadnych szans na zwycięstwo nie dał innym zawodnikom Kent Farrington/USA, który na wałachu Landon ukończył swój bezbłędny przejazd w czasie 35,38 s. O prawie 2 sekundy wolniejsza w rozgrywce była Giulia Martinengo Marquet/ITA, która na wałachu Scuderia 1918 Calle Deluxe uzyskała czas 37,09 s. Tak jak w poprzednim konkursie na miejscu trzecim uplasował się Harrie Smolder/NED, tym razem dosiadający ogiera Springfield 21 (0/38,73 s).

 

 

Dzisiaj po południu w Windsor rozegrany zostanie konkurs Rolex Grand Prix, w którym wystartują 34 pary. Na liście startowej są m.in. Martin Fuchs/SUI z wałachem Leone Jei, Julien Epaillard/FRA z wałachem Donatello d’Auge oraz Bertram Allen i wałach Pacino Amiro.


 

Wyniki: TUTAJ

 

Zdjęcia: RoyalWindsorHorseShow/Peter Nixon