Jeden z podstawowych koni polskiego zawodnika, Michała Kaźmierczaka, został sprzedany. Nowy dom znalazł wyhodowany w Estonii ogier Wilander

Wilander (Warrant x A Pikachu De Muze) to urodzony 05 kwietnia 2010 roku ogier rasy Estoński Koń Sportowy. Wyhodowany został również w tym kraju, a pierwszym zawodnikiem, który wprowadził konia na arenę międzynarodową był Hanno Ellermann z Estonii. Para wspólnie startowała w konkursach dla młodych koni, m.in. w MŚMK podczas których kwalifikowali się do ścisłego finału zarówno w kategorii 5- latków jak i rok później. W wieku 6 lat trafił w ręce Michała Kaźmierczaka i od tego czasu polski zawodnik doprowadził Wilandera do poziomu międzynarodowego Grand Prix. Para odnosiła wspólnie wiele sukcesów, szczególnie w ostatnim czasie. Zajmowali 3 miejsce w konkursie 150 cm na zawodach CSI3* na Węgrzech, siódme miejsce w konkursie 160 cm na CSIO5* w Sopocie czy piąte miejsce w Grand Prix Cavaliady w Poznaniu. Wspólnie wywalczyli również srebrny medal na Mistrzostwach Polski w 2019 roku. We wcześniejszych latach plasowali się w czołówce konkursów Longines Ranking chociaż by w Michałowicach, Ciekocinku czy czeskim Ołomuńcu.

Wilander został sprzedany do Arabii Saudyjskiej gdzie będzie wsparciem dla kariery młodego zawodnika reprezentującego ten kraj. Mohamed Almalki ma 21 lat i na ten moment startuje na poziomie międzynarodowych dwóch gwiazdek, a także w konkursach dedykowanym Młodym Jeźdźcom. Nowej parze życzymy powodzenia w przyszłych, wspólnych startach.