W Sokcho zmierzyło się  44 zawodników z Polski, USA, Iranu, Wielkiej Brytanii, Australii, Malezji, Japonii, Niemiec, Chin, Szwecji i Korei.

Pierwsze medale trafiły do naszego zespołu po konkurencji zwanej Serial Shot. Polega ona na strzelaniu z galopującego konia do 5 tarcz ustawionych na 150 metrowym torze. Liczy się ilość trafnie oddanych strzałów i czas przejazdu. Zawodnicy Polskiego Stowarzyszenia Łuczników Konnych zakończyli rywalizację sukcesem: złoto zdobył Michał Sanczenko, brąz Michał Piasek a czwarte miejsce zajęła Anna Sokólska, jedyna kobieta w ekipie naszych łuczników.

W kolejnej historycznej koreańskiej konkurencji Masahee, rywalizowały ze sobą 3-osobowe ekipy narodowe. W tej konkurencji ważne jest nie tylko trafianie do celu, ale również taktyka zespołu, który ma za zadanie strącić kolejno kwadratowe cele o podstawie 60, 40 i 20 cm, ustawione na torze o długości 150 metrów. Reprezentacja Polskiego Stowarzyszenia Łuczników Konnych zdobyła kolejne złoto pokonując w finale ekipę Korei, gospodarzy Mistrzostw. W ćwierćfinale Polacy pokonali drużynę brytyjsko-szwedzką, a w półfinale irańską.

Ponadto najmłodszy nasz zawodnik, 18-letni Michał Piasek wspólnie ze Szwedem Emilem Erikssonem, również członkiem PSŁK, zdobył złoto w widowiskowej, dynamicznej konkurencji MOGU, gdzie dwóch zawodników stara się trafić w płócienną kulę ciągniętą na 15-metrowej linie przez wystawionego jeźdźca. Łucznicy strzelają do ruchomego celu tępo zakończonymi strzałami zwanymi „blunt”.

Na tym nie koniec sukcesów naszej reprezentacji.  Michał Sanczenko, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Łuczników Konnych, został odznaczony przez Prezydenta Światowej Federacji Łucznictwa Konnego Pana Youngsup Kima nagrodą BEST ARCHER, przyznawaną najlepszym łucznikom zaangażowanym w krzewienie tej dyscypliny sportu na świecie.

2013 rok jest wyjątkowo owocny dla naszych łuczników. Po sukcesach na zawodach krajowych w Grunwaldzie,  w Legnickich Polach i w  Supraślu podczas Międzynarodowych Zawodów Tatarów Polskich, które organizują od 4 lat w Województwie Podlaskim,  przyszedł czas na 4 medale przywiezione z Ukrainy (złoto, dwa srebra i brąz) oraz złoto zdobyte w Turcji (kolejny medal Anny Sokólskiej).

Ostatnie złote medale  wywalczone  na  Mistrzostwach Świata w Korei potwierdzają tylko, że w tej zacnej, szybko rozwijającej się dyscyplinie Polacy są potęgą.

Na co dzień naszych medalistów można spotkać w Supraślu, na terenie Ośrodka „Bukowisko”,  gdzie już zaczynają przygotowania do ostatnich ważnych zawodów w tym roku -  Otwartych Mistrzostw  Europy w Turcji www.eocha.otg

Nasi zawodnicy zachęcają do spróbowania swoich sił w łucznictwie konnym, bo jak twierdzą to nie tylko sport, ale również sposób na ciekawe spędzanie wolnego czasu blisko historii i natury www.pslk.org