W piątkowy wieczór w Stuttgarcie rozegrano wyjątkowy konkurs German Masters, w którym na nagrody przeznaczono 100 000€.

 

Prawo startu w tym konkursie miało tylko 13 par, które o kwalifikacje walczyły w rozegranych w czwartek i w sobotę konkursach. Wczoraj po godzinie 22 zmierzyły się one z parkurem o wysokości 155 cm i sześć z nich zakwalifikowało się do rozgrywki. Jako pierwszy wystartował w niej Harrie Smolders/NED na 10-letnim ogierze Uricas v.d. Kattevennen, który przejechał bezbłędnie w czasie 36,68 s. Kilka minut później lepszy wynik uzyskała Sophie Hinners/GER dosiadająca klaczy FBW Graphik i to ona objęła prowadzenie (0/36,43 s).

 

Jako ostatni na arenę wjechał Philipp Weishaupt/GER na 9-letnim wałachu Krokant. Reprezentant Niemiec świetnie przeprowadził swojego młodego jeszcze konia i uzyskał doskonały czas 34,91 s. I tym samym po raz pierwszy w swojej karierze wygrał konkurs German Masters. I kto wie, może w kolejnych latach dorówna swojemu szefowi Ludgerowi Beerbaumowi, który w Stuttgarcie zwyciężył cztery razy.

 

Dzisiaj w Stuttgarcie rozegrane zostaną dwa konkursy Pucharu Świata – w powożeniu (12:30) i w ujeżdżeniu (17:00). Natomiast o godzinie 14:15 rozpocznie się konkurs FEI Jumping Ponies Trophy, w którym zawodnicy na kucach zmierzą się z parkurem o wysokości 135 cm.

 

Konkurs Pucharu Świata w skokach zaplanowany jest na jutro na godzinę 15:00. Na platformie ClipMyHorse.tv będzie można go oglądać z polskim komentarzem.

 

Wyniki: TUTAJ

 

Zdjęcia: