Kilka dni temu Francuska Fedracja Jeździecka podała informację o decyzji wycofania całego zespołu w ujeżdżeniu z udziału w MŚ w Tryon (TUTAJ). Start w USA miał dać Francji szansę na uzyskanie kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Aby ją uzyskać, trzeba znaleźć się wśród 6 najlepszych zespołów na WEG.

W minionym tygodniu najlepszy francuski zawodnik, Pierre Volla startujący na klaczy Badinda Altena, zrezygnował z wyjazdu do Tryon z powodu zbyt wysokich kosztów. Ponieważ był on jedynym, który w tym sezonie przekroczył w konkursach Grand Prix 70%, francuska federacja stwierdziła, że nie ma sensu wysyłać pozostałych par do USA, ponieważ żadna z nich nie uzyskała w ostatnim czasie tak wysokiego wyniku.

Kolejne poważne osłabienie dotknęło natomiast zespół Danii. Najpierw ze startu w WEG musiała zrezygnować najlepsza duńska zawodniczka, Cathrine Dufour (TUTAJ). Jej miejsce zajęła Anna Zibrandtsen, która trzy dni temu również musiała wycofać się ze startu z powodu choroby jej ogiera Arlando. Tym samym do zespołu została powołana druga rezerwowa para, Rikke Svane z trakeńskim ogierem Finckenstein TSF.