W Wellington rozpoczął się w tym tygodniu 13-tygodniowy cykl Winter Equestrian Festival.

 

Co prawda konkursy w Wellington rozgrywane były już w miniony weekend pod nazwą WEF Premiere, ale były to zawody krajowe z udziałem międzynarodowym. Natomiast w tym tygodniu mają one rangę CSI 3*.

Jak co roku podczas WEF rozgrywana jest seria Adequan® WEF Challenge Cup. Konkursy zaliczane do niej odbywają się zazwyczaj w czwartki i są też kwalifikacją do Grand Prix. Wczoraj rozegrany został pierwszy konkurs zaliczany do tej serii, a wystartowało w nim 56 par. Do rozgrywki zakwalifikowało się 9 z nich, ale po rezygnacji McLaina Warda udział w niej wzięło ostatecznie 8. W konkursie zwyciężył Richard Vogel/GER dosiadający wałacha Caramba (Comme Il Faut – Baloubet du Rouet), który miał bezbłędny przejazd w czasie 37,07 s. Miejsce drugie zajął Daniel Bluman/ISR na wałachu Cachemire de Braize (Nissan Quality Touch Z – Jaguar Mail), który był niewiele wolniejszy bowiem ukończył swój przejazd po upływie 37,15 s. Na trzeciej pozycji uplasowała się Lauren Balcomb/AUS na wałachu Verdini D’Houtveld (Verdi TN – Caretino 2). Ta para uzyskała wynik 0/38,63 s.

 

Wideo: TUTAJ

 

Wysokie 6 miejsce zajął w konkursie Tanner Korotkin/USA startujący na wałachu Volo’s Diamond (Stakkatol – Baloubet du Rouet). Konia tego pamiętamy z bardzo udanych startów pod Przemysławem Konopackim. Pod koniec 2020 roku został sprzedany i przez kilka miesięcy startował na nim Shane Sweetnam/IRL. Od lipca ubiegłego roku nowym jeźdźcem Volo’s Diamond jest 20-letni Korotkin, który wczoraj w rozgrywce miał jeden błąd.

 

W tym roku w Wellington startować będzie też Andrzej Opłatek, na którego starty czekamy z niecierpliwością.

 

Wyniki: TUTAJ

 

Zdjęcia Sportfot