W finałowych konkursach na zagranicznych arenach formą błyszczeli przede wszystkim zawodnicy ujeżdżenia. W Pilisjászfalu Polacy licznie zajmowali czołowe lokaty, a drugie miejsce na silnie obsadzonych zawodach CSN w Balve zajęła Beata Stremler.

CDI4*/CDIO3*-NC Pilisjászfalu (HUN)

W ramach CDIO3*-NC rozegrano dzisiaj jeszcze konkurs GP Freestyle. Wystartowały w nim dwie polskie pary i obie zaprezentowały bardzo dobre przejazdy. Marta Sobierajska na wałachu Ultrablue de Massa została oceniona na 71,185% co dało trzecie miejsce w konkursie. Zaraz za nią uplasował się Mateusz Cichoń, który na wałachu Herzregent 2 uzyskał dzisiaj wynik 71,010%.

W konkursie GP Freestyle, ale w ramach CDIU25, oglądaliśmy też Filipa Kowalskiego. Jego przejazd na klaczy Bel Fleur oceniono na 70,183%, co pozwoliło uplasować się na drugim miejscu. Miejsca w czołówce zajmowali też nasi zawodnicy w pozostałych konkursach młodzieżowych.

Filip Kowalski i Bel Fleur

W juniorskim programie Freestyle wynik 72,575% uzyskała Aleksandra Błachno na ogierze Travenort’s Diabolo i zajęła 2 miejsce. Zaraz za nią uplasowała się Nelly Solceka, która na wałachu High Bid V.D.T uzyskała wynik 71,050%. W konkursie startowała też Ann Van Den Broeck, która na wałachu Bon Bailador została oceniona na 65,350% (7 miejsce).

Aleksandra Błachno i Travenort’s Diabolo

W konkursie CDIP Freestyle również drugie i trzecie miejsce na podium zajęły reprezentantki Polski. Druga była Barbara Rynkowska na wałachu Leuns Veld’s Winston (71,783%), a na trzecim miejscu uplasowała się Lea Zatońska na wałachu Don’t Forget CR (68,200%). Trzecie zwycięstwo w konkursie CDICh odniosła dzisiaj Zofia Kaczmarek. Dzisiaj na klaczy Lady Legende zawodniczka została oceniona na 77,060%. Liwia Strzeszewska na ogierze Harley Zof zajęła drugie miejsce z wynikiem 71,347%, a Julianna Przybyła na wałachu Foton była trzecia (66,181%).

Zofia Kaczmarek i Lady Legende

Aleksandra Krywult na wałachu Google w konkursie Inter I Freestyle była trzecia z wynikiem 66,775%. W finałowym konkursie Freestyle startował dzisiaj jeszcze Dominik Ast w ramach CPEDI3* Grade IV. Jego przejazd na wałachu Don Macho’s oceniono dzisiaj na 63,258%.

Wyniki TUTAJ

Balve Optimum (GER)

W niedzielę Beata Stremler razem z klaczą Fürstin Bea OLD prezentowały się w programie Inter II. Przejazd pary sędziowie ocenili na 72,053%, co pozwoliło zająć drugie miejsce w konkursie. Polka musiała ustąpić jedynie mistrzyni olimpijskiej Ingrid Klimke, która na hanowerskim ogierze First Class 92 uzyskała wynik 74,158%.

Beata Stremler i Fürstin Bea OLD

CSI3* Sentower Park, Opglabbeek (BEL)

Ostatniego dnia zawodów szczęście nieco opuściło Przemysława Konopackiego. W konkursie Grand Prix 155 LR wystartował na hanowerskim wałachu Vasco. Para miała 3 błędy w przebiegu podstawowym. Na klaczy Expression’Quill zawodnik zmierzył się z konkursem 145 cm, gdzie miał po jednym błędzie w obu fazach konkursu.

CSI2* Sancourt (FRA)

Wiktoria Bedyńska wystartowała dzisiaj jedynie w “małym” GP w ramach CSI1*. Parkur podstawowy jak i rozgrywkę na wałachu Sandero zawodniczka pokonała bezbłędnie, co dało bardzo dobre, 4 miejsce w konkursie.