CAVALIADA Kraków już za 7 dni. Tradycyjnie, oprócz części sportowej, która znacznie wypełnia czterodniowy program zawodów, nie zabraknie pokazów. W tym roku na TAURON Arenie wyjątkowo będzie je można zobaczyć przez dwa dni – w sobotę i w niedzielę. Co będzie czekać kibiców w pokazowej części programu? Zobaczcie sami.

 

W sobotę o 17:30 przed krakowską publicznością wystąpi parada wspaniałych, kolorowych zaprzęgów. Miłośnicy powożenia z regionu w strojach ludowych zaprezentują tradycyjne zaprzęgi krakowskie, podhalańskie, lachowskie, a także eleganckie powozy w stylu angielskim i węgierskim. Dynamiczny pokaz w zaprzęgach sportowych zaprezentują nam konie rasy huculskiej. Zobaczymy też tradycyjne zaprzęgi gospodarskie ciągnięte przez koniki polskie.


Przy okazji warto wspomnieć o akcji bicia rekordu cavaliadowej publiczności, którą organizatorzy zapowiedzieli w czasie CAVALIADA Kraków. Dla każdego kibica, który przyjdzie na zawody w sobotę, będzie czekać mały upominek.

 

W niedzielę o godzinie 13:00 na arenie pojawią się konie arabskie ze Stadniny w Michałowie. Następnie będziemy świadkami bajecznego pokazu La Pattat Dutka & Franczak Horse Show. Występy grupy na koniach kaskaderskich to połączenie dresażu z woltyżem w emocjonującym, zabawnym i pełnym zwrotów akcji pokazie.
Piękno i precyzja najtrudniejszych elementów ujeżdżeniowych w magicznej aranżacji muzyki filmowej oraz energetyczne i szalone ewolucje na koniach w pełnym galopie w rockowym klimacie. Nie zabraknie również naturalnego jeździectwa pokazującego więź łączącą konia z człowiekiem.

 

Na pokazy zaprasza Małopolski Związek Hodowców Koni, Polski Związek Hodowców Koni i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Bilety dostępne na www.tobilet.pl

 

Rodzaje biletów i cennik:
Sobota 22.02 – sport trybuna górna (CAŁY DZIEŃ) – 99 PLN
Sobota 22.02 – sport trybuna główna (CAŁY DZIEŃ) – 139 PLN
Sobota 22.02 – trybuna VIP – 650 PLN
Sobota 22.02 sport trybuna główna sesja wieczorna – 115 PLN

Niedziela 23.02 sport trybuna górna – 89 PLN
Niedziela 23.02 sport trybuna główna – 125 PLN
Niedziela 23.02 trybuna VIP – 650 PLN

 

Więcej informacji o wydarzeniu i biletach tutaj: TUTAJ

 

 

fot. Karol Rzeczycki