Najważniejszymi imprezami zbliżającego się weekendu będą zawody o randze 5* w Lipsku oraz w Dubaju.

 

W tym roku na zawody do Lipska nie wybiera się żaden reprezentant Polski – większość naszych zawodników startować będzie podczas zawodów CSI w Sopocie. Ale my będziemy z ciekawością obserwować przejazdy wyhodowanego przez Małgorzatę i Tomasza Siergieja 7-letniego ogiera NC Verso Red Wine (Vigo D’Arsouilles – Mr. Blue). Konia tego doskonale pamiętamy ze startów pod Natalią Czernik – para ta doskonale spisywała się w konkursach młodych koni. W maju ubiegłego roku NC Verso Red Wine został sprzedany do Paula Schockemöhle i obecnie startuje na nim 20-letni Enno Klaphake/GER, młodszy brat Laury Klaphake.

 

Jak zawsze najliczniejszą grupę zawodników stanowić będą reprezentanci Niemiec – wśród nich zobaczymy w Lipsku m.in. Christiana Ahlmanna, Ludgera Beerbauma, Marcusa Ehninga czy Daniela Deussera. Rywalizować z nimi będą takie gwiazdy jak Kevin Staut/FRA, Yuri Mansur/BRA, Michael Whitaker/GBR, Denis Lynch/IRL, Lorenzo de Luca/ITA czy Martin Fuchs/SUI.

 

Lista zawodników: TUTAJ 

 

Silna grupa innych zawodników kontynuuje swoje starty w krajach arabskich. W tym tygodniu w Dubaju na CSI5*/2* wystartują w dużej mierze ci sami jeźdźcy jak podczas zawodów w Abu Dhabi w ubiegły weekend. Na listach startowych znajdą się m.in. takie nazwiska jak Henrik von Eckermann/SWE, Shane Breen/IRL, Philipp Weishaupt/GER, Abdullah Al Sharbatly/UAE czy Luciana Diniz/POR.

 

 

Duża część jeźdźców postanowiła już wcześniej rozpocząć starty na otwartych hipodromach. Część z nich wybrała się na słoneczną Florydę, gdzie w Wellington odbywają się zawody Winter Equestrian Festival. Inni odbyli trochę krótszą podróż i wystartują podczas cyklu Mediteranen Equestrian Tour w Hiszpanii. Zawody o randze 2* odbędą się także w Kronenberg/HOL i Villeneuve-Loubet/FRA.