W tym tygodniu Polska jest gospodarzem dużego europejskiego wydarzenia – finału EEF Nations Cup Series. Ważny w karierze start mają też młodzi reprezentanci Polski – trwają młodzieżowe ME w skokach. Te oraz inne europejskie imprezy z udziałem Polaków relacjonowane są online na ClipMyHorse.Tv

 

CSIO4* EEF Series Final Warsaw Jumping (POL)

Finał europejskich rozgrywek Pucharu Narodów, a także jedne z największych zawodów organizowanych w Polsce. Prawo startu na warszawskim Służewcu wywalczyło 10 drużyn. O wygrana i możliwość startu w Dywizji 1 NC w sezonie 2022 powalczą ekipy Hiszpanii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Danii, Norwegii, Niemiec, Włoch, Szwajcarii, Austrii oraz Czech. W konkursie, jako drużyna gospodarzy, wystąpi także polski zespół. Do startu w tych zawodach powołano Natalię Czernik, Jarosława Skrzyczyńskiego, Wojciecha Wojciańca, Przemysława Konopackiego oraz Aleksandrę Kierznowską. Ale Warsaw Jumping to nie tylko finał EEF Series. Rozegrane zostaną tez 4 konkursy zaliczane do LR, w tym piątkowe Grand Prix zaliczane do grupy B LR. Całe zawody dotowane są sumą ponad 1 600 000 PLN. Transmisja rozpocznie się już w czwartek o 9:30.

 

Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 

 

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w skokach, Vilamoura (POR)

Po medalach Mistrzostw Europy w ujeżdżeniu, przyszedł czas na skoczków. Konkursy w Portugalii rozpoczęły się już we wtorek i potrwają do niedzieli. W tegorocznych ME-B oglądać możemy reprezentację Polski Juniorów w składzie Aleksandra Wypchło, Iga Biegalska, Daria Pietrzak, Olga Skrobacz i Aleksander Lewandowski. W drużynie Dzieci wystąpią Nell Sówka, Roksana Nawrocka oraz Kuba Kraśko. Swoje pierwsze, bardzo udane starty mają już za sobą juniorzy. Pierwszy konkurs Dzieci zaplanowany jest na środę. Tego dnia rozegrany zostanie także konkurs drużynowy juniorów. Warto śledzić poczynania tych zdolnych, młodych zawodników.

 

Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 

 

CSI5* Global Jumping Berlin (GER)

Najbardziej prestiżowy cykl zawodów organizowany na świecie. Kolejnym przystankiem Global Champions Tour będzie Berlin. Do stolicy Niemiec przyjedzie sześciu z 10 najlepszych zawodników LGCT tego sezonu, w tym liderka rankingu, Edwina Tops-Alexander (AUS). Oprócz niej zobaczymy takie gwiazdy jak Christian Ahlmann (GER), Nicola Philippaerts (BEL) czy Roger-Yves Bost (FRA). Wśród najlepszych na świecie wystąpi także Polak Andrzej Opłatek, który w tym sezonie jest częścią drużyny Miami Celtics. Jest to jedna z niewielu okazji, aby swobodnie obejrzeć zmagania podczas LGCT online. Do tej pory relacje z wydarzeń zarezerwowane były dla subskrybentów GCTV.

 

Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 

 

CSI3* Danube Champions Tour, Samorin (SVK)

Zawody międzynarodowe, podczas których najtrudniejsze konkursy będą miały rangę trzech gwiazdek. Oprócz tego rozegrane zostaną konkursy CSIYH, CSI1*, U25, konkursy dla juniorów, młodych jeźdźców, a także runda konkursów dla amatorów. W zawodach zobaczyć będzie można przejazdy Polaków. W tym tygodniu na Słowacji wystartują Agnieszka Cecuga, Krzysztof Ludwiczak oraz Anna Różycka. W Samorin punkty rankingowe będzie można zdobyć w trzech konkursach, w tym w niedzielnym Grand Prix zaliczanym do grupy C LR. Pula nagród we wszystkich konkursach przekroczy 156 000 EUR. Zawody rozpoczną się w czwartek o 9:00

 

Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 

 

CSI3* Azelhof, Lier (BEL)

Druga z trzygwiazdkowych imprez na której zobaczymy reprezentantów Polski. W Belgii powalczą Radosław Zalewski oraz Krzysztof Retka. Tu rozgrywane będą jedynie konkursy CSI3* oraz te dla młodych koni i mniej doświadczonych jeźdźców. Premie finansowe rozdane w wszystkich konkursach przekroczą sumę 153 000 EUR. Zapanowano trzy konkursy w których można będzie zdobyć punkty do Światowego Rankingu. Dwa z nich zaliczane będą do grupy D LR, a niedzielne Grand Prix zaliczane będzie do grupy C LR. Pierwszy konkurs rozpocznie się tu w czwartek o 8:00.

 

Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 

 

Dostępna jest także relacja z pięciogwiazdowych CSI w Stanach Zjednoczonych, CSI2* w Peelbergen gdzie startują Anna Szary-Ziębicka i Michał Ziębicki czy licznych zawodów narodowych rozgrywanych np. w Norwegii. Fani zaprzęgów mogą obejrzeć relację z zawodów CAI3*-W zorganizowanych na Węgrzech.

 

Serdecznie zapraszamy do śledzenia tych i innych wydarzeń przed ekranami komputerów, urządzeń mobilnych czy telewizorów oraz kibicowania polskim zawodnikom w kraju i poza jego granicami. Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do platformy ClipMyHorse.TV, który umożliwia m.in. oglądanie retransmisji wydarzeń które się już zakończyły.

 

Pełna lista relacji TUTAJ