Zarząd Polskiego Związku Jeździeckiego podjął uchwałę na temat Wlanego Sprawozdawczego Zjazdu Delegatów PZJ. Zjazd odbędzie się 16 września 2020 roku a jego rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 12:00.

 

W uchwale Zarządu PZJ nie wskazano miejsca, w którym delegaci Związku będą obradowali. O podanie nieco więcej szczegółów w tej sprawie poprosiliśmy panią Iwonę Maciejak, Wiceprezes PZJ, która powiedziała:

 

Z uwagi na pandemię koronawirusa Covid-19 tegoroczny Walny Sprawozdawczy Zjazd Delegatów PZJ nie mógł odbyć się w w ustawowym terminie. Przygotowując się do tego Zjazdu rozważaliśmy możliwość przeprowadzenie go w sposób zdalny ze zdalnym, elektronicznym głosowaniem Delegatów. Jednak po rozeznaniu tematu i konsultacjach z firmami, które zajmują się tego typu usługami zdecydowaliśmy się na konwencjonalne przeprowadzenie Zjazdu. Na razie nie mogę podać konkretnego miejsca, w którym Zjazd się odbędzie. Po prostu nie znamy jeszcze rządowych wytycznych  jakie będą obowiązywały we wrześniu przy organizacji tego typu wydarzeń. W grę wchodzą dwie lokalizacje w Wielkopolsce. Jedna to ośrodek Stadniny Koni Fiord w Młodzikowie a druga to Leszno z dwoma lokalizacjami w WSMiZ oraz PSZ. W tej pierwszej do dyspozycji jest aula na 500 osób a w drugiej aula na 1000 osób. Zgromadzenie w jednej sali 100 Delegatów oraz zaproszonych gości i jednocześnie zachowanie obowiązującego we wrześniu dystansu pomiędzy osobami będzie determinowało wybór miejsca. Oczywiście przedstawiony scenariusz wydarzeń odnoście terminu i potencjalnego miejsc odbycia Zjazdu może ulec zmianie w zależności od wydarzeń w kraju związanych z Covid-19. Będziemy śledzić na bieżąco rządowe wytyczne w tym zakresie i nanosić w tym temacie ewentualne poprawki.