Dziś w Riding Center Sosnowice rozpoczął się finał Polskiej Ligi Jeździeckiej. Przez 4 dni ponad 300 par będzie walczyło na parkurze. W sobotę zobaczymy zmagania zawodników w Drużynowym Pucharze Polski, a w niedzielę poznamy indywidualnych zwycięzców całego cyklu. Pierwszy z konkursów Złotej Rundy wygrał dzisiaj Grzegorz Nowak.

19 par rywalizowało o miejsca na podium w pierwszym konkursie Rundy Złotej 140 cm. Do drugiej fazy konkursu awansowało 9 par. 5 par ukończyło obie fazy bez punktów karnych. Najszybciej i bezbłędnie cały parkur pokonał Grzegorz Nowak startujący na wałachu rasy SP LAOS KG i to zapewniło im oczywiście zwycięstwo. Drugie miejsce na podium należało do Klaudii Rajtar-Wojciechowskiej, która dosiadała wałacha rasy Zangersheide CALLETO Z. Na ostatnim miejscu uplasowała się Ewa Macieszczak, która startowała na wałachu rasy KWPN SECRET WEAPON L.

W konkursie Rundy Srebrnej wzięło udział 46 par. Do drugiej fazy awansowały 24 pary, w tym aż 17 pokonało cały parkur bezbłędnie. Najszybciej zrobił to Grzegorz Nowak, tu startujący na holsztyńskim wałachu SAM, zajmując ponownie pierwsze miejsce na podium. O drugim miejscu zadecydowało zaledwie 0,22 sekundy. Drugie miejsce, z czasem 27,83 s, wywalczył Michał Kaźmierczak dosiadający belgijskiego wałacha ROI VANT HOOG HEMELRIJK. Na trzecim stopniu podium, z czasem przejazdu 28,05 s, stanął Mateusz Tyszko, który startował na klaczy rasy SP LACRIMA

Najmłodsi zawodnicy, do 15 roku życia, rywalizowali w Rundzie Młodzieżowej. 18 par musiało pokonać bezbłędnie parkur w pierwszej fazie, by w jak najlepszym czasie przejechać drugą. I tak 8 par z zerowym kontem rywalizowało o zwycięstwo, z czego aż 7 par przejechało cały parkur bezbłędnie. O miejscach na podium zadecydował czas przejazdów. Pierwsze miejsce, pokonując najszybciej parkur ze wszystkich par, zajęła Adrianna Pypłacz dosiadająca klaczy rasy SBS IXELLE DE FREMIS. Na drugim miejscu podium uplasował się Bartosz Gotner, który startował na wałachu rasy SP ULISSES. Trzecie miejsce wywalczyła Maja Kliś dosiadająca klaczy rasy AES EYECANDY