Włoskie słońce zdaje się sprzyjać Markowi Wacławikowi, który kolejny dzień prezentuje fantastyczną formę. Dzisiaj wygrał jeden z konkursów, w innym zajmował 3 miejsce, a także jeździł bezbłędnie w konkursie LR. W Linz formę trzymają młode konie.

CSI3* Busto Arsizio (ITA)

Marek Wacławik wszystkie sobotnie starty zakończył bezbłędnymi przejazdami. Z ogierem rasy KWPN MICHA wystartował w rozgrywce konkursu dla 6-latków, gdzie wywalczyli 3 miejsce.

Marek Wacławik i ogier MICHA

W konkursie 120 cm zawodnik okazał się najlepszy w starcie na westfalskiej klaczy COMME SI, a na swoim drugim koniu, hanowerskiej klaczy AMBER zajął 5-te miejsce w tym samym konkursie. Na koniec sobotnich startów, Marek Wacławik zmierzył się z konkursem 145 cm LR.

Marek Wacławik i COMME SI

Na wałachu rasy SP KATHMANDAU był bezbłędny w obu fazach konkursu, a uzyskany czas pozwolił im na zajęcie 9 miejsca w klasyfikacji. Bezbłędny przejazd i również 9-te miejsce, odnotowała także Klaudia Siarkiewicz w konkursie 140 cm, gdzie dosiadała ogiera rasy KWPN JACKPOT B. Na swoim drugim koniu, klaczy ANDIGO AL Z, zawodniczka miała jeden błąd w konkursie 130 cm. Urszula Siwiak wystartowała dzisiaj w konkursie 110 cm, gdzie na klaczy GRUPO PROM ANTRAX Z miała 11 pkt karnych i zajęła 11-te miejsce.

Marek Wacławik i KATHMANDAU

CSI3* Linz (AUT)

W sobotę w finałowych konkursach oglądaliśmy młode konie. Wśród 5-latków trzecie miejsce wywalczył Krzysztof Złocki startujący na ogierze KONOOR BOY Z. W grupie 6-latków czwarte miejsce zajął Wojciech Wojcianiec w starcie na holsztyńskim ogierze DIADEM MELLONI, a razem ze swoim drugim koniem, wałachem CORZICO MELLONI uplasował się na 8 miejscu.

Finał dla koni 7/8-letnich był konkursem zwykłym z rozgrywką. Do tej rozgrywki awansował Tomasz Miśkiewicz startujący na oldenburskiej klaczy VANILIA LAZAR. Tam po kolejnym bezbłędnym przejeździe para uplasowała się na 5 miejscu. Jeden błąd w przebiegu podstawowym tego konkursu miał Dawid Kubiak dosiadający wałacha rasy KWPN LIKE A DIAMOND JR.

Najtrudniejszym sobotnim zadaniem w ramach CSI3* był konkurs 140 cm Silver Tour. Ten parkur bezbłędnie pokonał Wojciech Wojcianiec startujący na westfalskim wałachu KARDINARD MELLONI. Para ze spokojnym przejazdem w drugiej fazie, zajęła 22 miejsce. Jeden błąd w pierwszej części tego parkuru miał Tomasz Miśkiewicz dosiadający niemieckiej klaczy LOVELY SILVA. Jeden błąd w sobotę odnotowała też 12-letnia Milena Wójcikiewicz, która na klaczy SANTORINI L wystartowała w konkursie 115 cm (15 miejsce).

Relacja TUTAJ

CDI4* Le Mans (FRA)

Drugiego dnia zawodów Veronica Pawluk zdecydowanie poprawiła swój wynik. Dzisiaj na kucu D’ARTAGNAN 187 prezentowała się w programie indywidualnym CDIP. Przejazd pary sędziowie ocenili na 69,775%, co dało trzecie miejsce w klasyfikacji.