Bardzo udany dzień miał dzisiaj Marek Wacławik, który odniósł dwa zwycięstwa oraz zajął 3 miejsce konkursie zaliczanym do Longines Ranking. W konkursach dla młodych koni wysokie miejsca zajmowali m.in. Krzysztof Złocki, Jarosław Koziarowski i Izabela Vinckier.

CSI2* Samorin Danube Champions Tour (SVK)

Dobre starty w zaliczanym do Longines Ranking konkursie 145 cm zanotowali dzisiaj nasi reprezentanci. Na wysokim 3 miejscu uplasował się Marek Wacławik na wałachu Kathmandau miejsce 6 zajęła Aleksandra Wypchło na klaczy Girl RV, a Michał Kubiak na klaczy Floryda był 9. Te trzy pary ukończyły swoje przejazdy bez błędów.

Marek Wacławik i Kathmandau

Konkurs o wysokości 135 cm rozegrany był jako dwufazowy. Błędów na parkurze nie miał Bartosz Adamus na ogierze U2 a uzyskany czas pozwolił na zajęcie 13 miejsca w klasyfikacji.

W konkursie o wysokości 125 cm zwyciężył Marek Wacławik, który na klaczy Comme Si pokonał parkur bezbłędnie i w najlepszym czasie 64,20 s. A na drugim miejscu uplasowała się Klaudia Siarkiewicz na klaczy Andigo AL Z (0/66,36 s).

Marek Wacławik i Comme Si

Trzy bezbłędne przejazdy naszych reprezentantów oglądaliśmy w konkursie 120 cm. Miejsce 3 zajęła w nim Izabela Vinckier na 6-letnim ogierze Dom Prinzignon Melloni Z, na 8 pozycji uplasowała się Emilia Gielata na wałachu Mister Cash, a 9 w klasyfikacji był Bartosz Adamus na ogierze Dartanion.

Zwycięstwem Marka Wacławika zakończył się także konkurs o wysokości 115 cm. Reprezentant Polski uzyskał najlepszy wynik na ogierze Harold vd Tojopehoeve. Bezbłędnie parkur pokonały także Milena Wójcikiewicz na klaczy Dinina (5 m.) i Izabela Vinckier na klaczy Kucinda (8 m.).

Dzisiaj rozegrano też pierwszy konkurs w rundzie amatorów (110 cm). Po bezbłędnym i szybkim przejeździe drugie miejsce zajęła w nim Milena Wójcikiewicz na klaczy Santorini L.

W konkursie dla koni w wieku 5 lat miejsce 2 zajęła Aleksandra Wypchło na klaczy Chardonna, a na miejscu 3 uplasowała się Izabela Vinckier na wałachu Corrido. Obie pary pokonały parkur bez błędów.

Ostatni konkurs dnia był dedykowany dla koni w wieku 6 i 7 lat. A o zwycięstwie w nim decydowała rozgrywka, do której zakwalifikowały się m.in. dwie polskie pary. Po kolejnych bezbłędnych przejazdach wysokie 3 miejsce zajął Krzysztof Złocki na klaczy SR Clairis, a na miejscu 4 uplasował się Jarosław Koziarowski na wałachu Laxton

CSI4*-W Morocco Royal Tour 2023 - El Jadida (MAR)

W trzecim tygodniu cyklu zawodnicy przenieśli się do hali. Co dla wielu koni jest dużą zmianą po dwóch tygodniach startów na otwartych hipodromach. Dzisiaj w konkursie 125 cm Adam Grzegorzewski i wałach Dark Fire mieli jeden błąd. Na ogierze Qaman-Express-A zawodnik wystartował w dwufazowym konkursie 135 cm, który ukończył z wynikiem 7 pkt. W zaliczanym do Longines Ranking konkursie o wysokości 150 cm Adam Grzegorzewski wystartował na klaczy Fanfreluche de Rialfo Z z wynikiem 4 pkt. uplasował się na 14 miejscu.

We wczorajszym konkursie 125 cm Adam Grzegorzewski wystartował na ogierze Qaman-Express-A, na którym nie miał co prawda błędów na parkurze, ale za przekroczenie normy czasu otrzymał 2 pkt. W wieczornym dwufazowym konkursie 140 cm nasz zawodnik dosiadał klaczy Fanfreluche de Rialfo Z oraz wałacha Issem. Na obu koniach potraktował ten start treningowo i po ukończeniu pierwszej fazy zrezygnował z dokończenia przejazdu.

Autumn Mediterranean Equestrian Tour Oliva CSI3*/1*/YH(ESP)

W zaliczanym do Longines Ranking konkursie 145 cm wystartował dzisiaj Maksymilian Wechta na ogierze Cassiopeia. Wynik 7 pkt. oznaczał dalsze miejsce w klasyfikacji. W konkursie o wysokości 140 cm nasz reprezentant dosiadał klaczy Chaccandra Blue PS, na której ukończył parkur z wynikiem 4 pkt.

Miejsce 3 w konkursie 120 cm zajął dzisiaj Jakub Ryczkowski na klaczy Quality Queen. Para ta nie miała błędów na parkurze.

III Andalucía October Tour, Vejer de la Frontera (ESP)

Andrzej Opłatek na wałachu Nordsturm wystartował dzisiaj w zaliczanym do LR konkursie 145 cm, który ukończył z wynikiem 5 pkt. w pierwszej fazie.

San Giovanni in Marignano (ITA)

Na miejscu 9 w konkursie zaliczanym do światowego rankingu uplasował się dzisiaj Marek Lewiski, który na klaczy La Pezi ukończył parkur 145 cm bez błędów. Jedną zrzutkę miał Dawid Kubiak na klaczy Anastacia III.

Bezbłędny przejazd w konkursie 135 cm zanotował Michał Tyszko na ogierze Coriander van’t Lozerhof Z, a uzyskany czas pozwolił na zajęcie dobrego 7 miejsca. Zawodnik zanotował też bezbłędny przejazd w konkursie 140 cm, w którym na ogierze Diarado’s Dream zajął 9 miejsce w jednej z dwóch grup.

W konkursie dla 5-latków bezbłędny przejazd zanotował Marek Lewicki na ogierze Narthago VDL i para ta zajęła 1 miejsce ex aequo. Zrzutkę w drugiej fazie konkursu dla koni 6-letnich miał Dawid Kubiak na ogierze Edy M. Także 4 pkt. zanotował Michał Tyszko na ogierze Chiron w konkursie koni 7-letnich.

Jednym z ostatnich konkursów dnia był ten o wysokości 125 cm. Dobre 5 miejsce zajął w nim Marek Lewicki na wałachu Lorenzo (0 pkt.).

CSI2* Peelbergen (NED)

Tak jak wczoraj Zofia Michalak wystartowała na dwóch koniach w konkursie o wysokości 130 cm. Dzięki bezbłędnemu przejazdowi na klaczy Elizabeth Z amazonka zajęła 19 miejsce. Natomiast wynik jej przejazdu na klaczy Princessa I G to 4 pkt.