Również ostatniego dnia zawodów w Samorin Marek Wacławik pokazał, że zarówno on jak i jego konie są w bardzo dobrej dyspozycji. Wysokie miejsca w konkursach GP zajęli dzisiaj Klaudia Siarkiewicz i Marek Lewicki.

CSI2* Samorin Danube Champions Tour (SVK)

Dokładnie 13 par zakwalifikowało się do rozgrywki konkursu Grand Prix CSI2*. W tej grupie była też dwójka reprezentantów Polski. Marek Wacławik na wałachu Kathmandau nie miał błędów w decydującym przejeździe, a uzyskany czas 38, 37 pozwolił na zajęcie swietnego  trzeciego miejsca.

Marek Wacławik -  Kathmandau

Jako pierwsza w rozgrywce wystartowała Klaudia Siarkiewicz na ogierze Jackpot B. Szybki i bezbłędny przejazd zagwarantował tej parze bardzo dobre 6 miejsce w klasyfikacji końcowej. Na 17 pozycji uplasował się Michał Kubiak który na klaczy Floryda miał błąd w parkurze podstawowym.

Klaudia Siarkiewicz -  Jackpot B

W finale rundy średniej (135 cm) parkur bezbłędnie pokonała Michalina Łącka na klaczy T Gold Quidame II Z, a uzyskany czas dał jej 16 miejsce w klasyfikacji.

Autumn Mediterranean Equestrian Tour Oliva CSI3*/1*/YH(ESP)

Na liście startowej konkursu Grand Prix nie było polskich zawodników. W zaliczanym do LR dwufazowym konkursie 145 cm po jednym błędzie mieli Maksymilian Wechta na klaczy Cortina i Jan Chrzanowski na wałachu Chico de Hus Z
Bez błędów parkur konkursu 130 cm ukończyła Maria Branka-Borja na klaczy Camilla i para ta uplasowała się na 13 miejscu. Do rozgrywki konkursu o wysokości 110 cm zakwalifikował się Jakub Ryczkowski, który ostatecznie razem z wałachem Secret Treasure zajął wysokie 3 miejsce.

CSI4*-W Morocco Royal Tour 2023 - El Jadida (MAR)

Konkurs Grand Prix CSI4* rozpocznie się o 18:45 CET. Z numerem 24 wystartuje w nim Adam Grzegorzewski na wałachu Issem.

III Andalucía October Tour, Vejer de la Frontera  (ESP)

Niedzielny konkurs Grand Prix miał wysokość 155 cm, a startujące w nim pary musiały zmierzyć się także z padającym deszczem. Andrzej Opłatek i wałach Diaroubet świetnie poradzili sobie z większą częścią parkuru, ale na przedostatnim szeregu spadł jeden z drągów co oznaczało 4 pkt. I z takim wynikiem nasz reprezentant zajął 11 miejsce w klasyfikacji.

Andrzej Opłatek  -  Diaroubet

San Giovanni in Marignano (ITA)

Przeszkody w dzisiejszym GP miały wysokość 150 cm. Parkur podstawowy bezbłędnie pokonało 8 par i w tej grupie znalazł się Marek Lewicki z klaczą La Pezi. W rozgrywce polska para miała jeden błąd i z czasem 41,9 s uplasowała się na bardzo dobrym 6 miejscu. Jeden błąd w pierwszym przejeździe miał Dawid Kubiak dosiadający wałacha Flash Blue B, który zajął 10 miejsce w klasyfikacji.

CSI2* Herning (DEN)

Wczoraj wieczorem rozegrano konkurs Grand Prix CSI2* (145 cm). Wystartowała w nim Cassandra Orschel na klaczy Dacara E. Jeden błąd pozwolił na zajęcie dobrego 10 miejsca w klasyfikacji.