Styczeń bieżącego, 2019 roku był w polskich skokach wyjątkowy. Już w drugi weekend stycznia polscy zawodnicy dyscypliny skoków przez przeszkody mieli okazję do rozpoczęcia międzynarodowej rywalizacji.

 


Okazją tą był dwutygodniowy turniej CSI2*, CSI1*, CSIYH1*, CSICh-A jaki rozegrano w pięknej hali wspaniale zrewitalizowanego ośrodka Hipodromu Sopot.

Niestety, twarde zasady ekonomii stały się powodem dla którego organizatorzy nie pójdą w styczniu 2020 roku „za ciosem”. W międzynarodowym kalendarzu zawodów na rok przyszły próżno by szukać w styczniu sopockiej imprezy.

 

Ośrodek taki jak Hipodrom Sopot był, jest i będzie organizatorem wielu imprez jeździeckich na bardzo zróżnicowanym poziomie począwszy od szczebla regionalnego i na pięciogwiazdkowych zawodach CSIO kończąc. Planując kalendarz na konkretny roku musimy kierować się, jak wszystkie ośrodki jeździeckie, zasadami zdrowej ekonomii. Nie możemy ich po prostu ignorować. A one powiedziały nam, że utrzymanie styczniowego terminu dla dwutygodniowego turnieju międzynarodowego w skokach nie wytrzymało zderzenia z twardą rzeczywistością. Z tego powodu musieliśmy zrezygnować z organizacji tych zawodów. Zapraszamy wszystkich kibiców na pozostałe imprezy, które w przyszłym roku będą odbywały się na naszym hipodromie. - powiedziała nam w krótkiej rozmowie Agata Jarzycka.

 


Przyszłoroczny sezon międzynarodowych zawodów na polskich hipodromach rozpocznie więc na przełomie stycznia i lutego 2020 roku doskonale znana i ceniona nie tylko w Polsce impreza – CSI2* Cavaliada Lublin.