W czwartek w Lesznie rozpoczęły się HZO-B2* będące, piątym już, Memoriałem Generała Michała Gutowskiego. Do rywalizacji w zawodach ogólnopolskich zgłosiły się 153 pary. W czwartkowej Dużej Rundzie triumfował Mściwoj Kiecoń. W piątek najlepsza była 21-letnia Julia Jaglarz.

 

Piątkowe konkursy rozpoczęła dwufazowa Mała Runda na poziomie klasy N. Parkur bezbłędnie i z najlepszym czasem drugiej fazy pokonał Marek Wacławik. W konkursie zwyciężył dosiadając klaczy rasy Zangersheide GRUPO PROM ANTRAX Z. Miejsce drugie zajęła 14-letnia Olga Tuliszkiewicz. Zawodniczka startowała na wałachu szlachetnej półkrwi DASSILIO. Na trzecim miejscu uplasowała się Małgorzata Koszucka dosiadająca wałacha rasy KWPN INOUT W. Wczoraj na tym poziomie najlepsza była Patrycja Ksiądz, która startowała na klaczy rasy KWPN HEIDI.

 

Pierwszy z konkursów Średniej Rundy rozegrano na zasadach konkursu zwykłego. Najlepszy czas w konkursie, bez punktów karnych na przeszkodach, uzyskał Marcin Matelski. Zawodnik dosiadał niemieckiego wałacha LUGANO. Miejsce drugie zajęła juniorka Dominika Henzel, która startowała na westfalskim wałachu QUENTCHEN GLUCK 5. Trzeci czas w konkursie uzyskał Marek Wacławik. Zawodnik tym razem dosiadał ogiera rasy Zangersheide DARCO VAN OVERIS Z.

 

W konkursie Dużej Rundy najskuteczniejsza okazała się Julia Jaglarz. Parkur klasy CC pokonał bezbłędnie i w najlepszym czasie dosiadając wałacha rasy SBS GROENAANNEMER VAN DEN LENTAMEL. Ta sama para zajęła także drugie miejsce we wczorajszym konkursie Dużej Rundy. Dzisiaj na miejscu drugim uplasował się Łukasz Wasilewski startujący na wałachu rasy KWPN HELLUM H&H. Trzecie miejsce na podium zajęła Katarzyna Bawłowicz, która dosiadała hanowerskiego wałacha FULL PLEASURE. Wczorajszy konkurs na tym poziomie wygrał Mściwoj Kiecoń startujący na oldenburski wałach SIR SAPPORO MK.

 

Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju zawody odbywają się przy zamkniętych trybunach. Zmagania zawodników podczas V Memoriału Generała Michała Gutowskiego będzie można jednak śledzić online. Redakcja Świata Koni przeprowadzi transmisję live z sobotnich i niedzielnych konkursów. Relację będzie można oglądać na stronie redakcji oraz na platformie ClipMyHorse.Tv. Serdecznie zapraszamy do kibicowania zawodnikom przed ekranami komputerów i innych urządzeń mobilnych. Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do platformy ClipMyHorse.Tv