W Lesznie rozpoczęły się kolejne zawody rangi ogólnopolskiej. Jak zwykle, zawody cieszą się sporą frekwencja. Podczas trzech dni zmagań na starcie zobaczymy ponad 300 koni. W sopockiej hali pomarańczowej rywalizować będą najmłodsi, zdobywając kolejne doświadczenie podczas HZO DiM.

 


HZO-B1* Leszno


Pierwszym konkursem rozegranym w ramach zawodów ogólnopolskich była Mała Runda 1. W konkursie zwykłym na poziomie 110 cm triumfował Łukasz Wasilewski na wałachu rasy KWPN
JF H&H. Nieco wolniejszy w konkursie był Szymon Stasiak dosiadający wielkopolskiej klaczy
NICOLET 2. Na miejscu trzecim konkurs zakończył Seweryn Murdzia na holsztyńskim ogierze QUISSINI.

 


Jako kolejna została rozegrana Mała Runda 2. Na starcie konkursu zwykłego, z przeszkodami o wysokości 120 cm, pojawiło się ponad 60 zawodników. Najszybszy i bezbłędny był Szymon Stasiak. Zawodnik dosiadał w konkursie holsztyńskiego ogiera NILUS. Miejsce drugie zajęła Laura Kostek na westfalskiej klaczy C’EST PETITE ANNI. Na miejscu trzecim zmagania zakończyła juniorka młodsza, Maja Marchwicka. W Konkursie dosiadała klaczy rasy SP ROSSA BELLA.

 


Konkurs Średniej Rundy został zdominowany przez Łukasz Wasilewskiego. Zawodnik zwyciężył dosiadając wałacha rasy KWPN GOLDDIGGER GR. Nieco wolniejszy był na swoim drugim koniu, wałachu KWPN HOLLISTER, plasując się ostatecznie na drugim miejscu. Trzecia w konkursie była Daria Kobiernik na wałachu szlachetnej półkrwi SONET.

 


Ostatni konkurs dnia, dwufazowy konkurs Dużej Rundy zakończył się zwycięstwem Darii Kobiernik na wałachu rasy SP WINCHESTER. Zawodniczka nie popełniła błędów w obu fazach i uzyskała najlepszy czas drugiej fazy spośród wszystkich startujących zawodników. Miejsce drugie zajął Łukasz Piksa na wałachu szlachetnej półkrwi LUCKY HORSE. Po raz kolejny w piątek, zmagania w czołówce zakończył Łukasz Wasilewski, plasując się na miejscu trzecim tego konkursu. Zawodnik dosiadał wałacha rasy KWPN HELLUM H&H.

 

Wyniki: TUTAJ

 

  

HZO DiM Sopot 


Piątkowe konkursy dla kuców rozgrywane były jako konkursy z oceną stylu jeźdźca. Zawodnicy na dużych koniach rywalizowali w konkursach dokładności lub dwufazowych.

 


Konkurs dwufazowy klasy P, zawodników rywalizujących na dużych koniach, zakończył się zwycięstwem Emmy Frąckiewicz na klaczy rasy SP BRANDY. Zawodniczka zachowała czyste konto w obu fazach konkursu. Na miejscu drugim konkurs ukończył Alan Miechowicz na wałachu szlachetnej półkrwi NITROX. Trzecie w konkursie była Zuzanna Niziołek na klaczy SP MARIKA.

 


Przedostatnim konkursem dnia był konkurs dwufazowy rywalizacji na dużych koniach, rozegrany na poziomie klasy N. Zwyciężczynią konkursu została Iga Biegalska na klaczy SP DORAVELLA. Zawodniczka zachowała czyste konto w obu fazach. Jedynie o 0,01 s, w drugiej fazie, wolniejsza była Anna Bieńkowska na wielkopolskim wałachu CORTEZ, zajmując ostatecznie drugie miejsce w konkursie. Na miejscu trzecim zmagania zakończyła Hanna Padalak na holsztyńskim wałachu CACHADILLO.

 


Późnym wieczorem zakończył się najtrudniejszy konkurs zawodów. Rywalizacja na poziomie klasy C, zawodników startujących na dużych koniach zakończyła się zwycięstwem Zuzanny Golickiej na wałachu rasy SP KOLORADO – CHERRY D. Mimo jednego błędu w drugiej fazie, uzyskany czas, pozwolił zawodniczce na zwycięstwo. Miejsce drugie zajęła zwyciężczyni poprzedniego konkursu, Iga Biegalska, dosiadająca klaczy szlachetnej półkrwi DORAVELLA. Na miejscu trzecim zmagania zakończyła Aleksandra Kozłowska na wielkopolskiej klaczy GRAFFA.

 

 Wyniki: TUTAJ