W sobotę w hali JKS Przybyszewo rozegrano pierwszy z finałowych konkursów podczas HZO-B2*. Najlepsza w Finale Małej Rundy okazała się Patrycja Ksiądz. Na pierwszym miejscu podium Średniej Rundy tym razem stanęła Magda Kamińska, a już jutro przekonamy się kto zwycięży w V Memoriale Generała Michała Gutowskiego.

 


Konkursy ogólnopolskie rozpoczęto od Finału Małej Rundy. Na starcie konkursu zwykłego klasy N pojawiło się 41 par. Bezbłędnie i w najlepszym czasie parkur pokonała Patrycja Ksiądz. W konkursie zwyciężyła dosiadając klaczy rasy KWPN HEIDI. Jest to drugie zwycięstwo tej pary na tym poziomie – wygrały także w piątkowej Małej Rundzie. Na miejscu drugim uplasował się wczorajszy zwycięzca tego konkursu Marek Wacławik. Zawodnik ponownie dosiadał klaczy rasy Zangersheide GRUPO PROM ANTRAX Z. Miejsce trzecie wywalczył Vitali Charadnik. Reprezentant KJ Jan Kosicki startował na holsztyńskiej klaczy FLORES.

 


Sobotnią Średnią Rundę rozegrano na zasadach konkursu dwufazowego. Najskuteczniej parkur klasy C pokonała dziś Magda Kamińska. Zawodniczka dosiadała klaczy szlachetnej półkrwi DREAMY M. Na miejscu drugim uplasowała się wczorajsza zwycięska para – Marcin Matelski i niemiecki wałach LUGANO. Miejsce trzecie zajął Mściwoj Kiecoń, który dosiadał 6-letniej klaczy rasy Zangersheide CLEANY VD KATTEVENNEN Z.