Na arenie ogólnopolskiej rozegrano w ten weekend dwa wydarzenia. Konkurs Grand Prix HZO-B2* w Dąbrówce Małej wygrała juniorka Iga Biegalska. W Grand Prix Leszna nie miała sobie równych Daria Kobiernik.

HZO-B2* Dąbrówka Mała

Grand Prix rozegrano na poziomie 145 cm. Był to konkurs zwykły, z rozgrywką, do której zakwalifikowało się 5 par. Ostatecznie najskuteczniejsza w tym konkursie okazała się juniorka Iga Biegalska. Zawodniczka zwyciężyła w starcie na klaczy rasy SP DORAVELLA. Na miejscu drugim uplasował się Adam Nicpoń, który startował na holsztyńskim wałachu COUNTER. Trzecie miejsce wywalczył Tomasz Miśkiewicz razem z niemiecką klaczą LOVELY SILVA

W finałowym konkursie Średniej Rundy 135 cm zwyciężył Siarhei Kazlou startujący na wałachu rasy SP LA NOBLESSE VULKAN L. Na miejscu drugim konkurs ukończył Jan Bobik dosiadający ogiera rasy SP ONASIS, a na miejscu trzecim uplasował się Mateusz Tyszko w starcie na klaczy rasy SP LACRIMA

Dwufazowy finał Małej Rundy 125 cm wygrał Jacek Zagor dosiadający oldenburskiego ogiera OK LAZAR. Na miejscu drugim ponownie uplasował się Jan Bobik, który w tym konkursie startował na klaczy rasy SP HASALA. Trzecie miejsce zajęła zawodniczka z Litwy Laura Martinavičiete dosiadająca wielkopolskiej klaczy KOLONIA

HZO-B1* Leszno

W Lesznie konkurs Grand Prix miał wysokość 140 cm. Był to konkurs zwykły z rozgrywką, do której zakwalifikowało się 9 par. Tam sukces bezbłędnego przejazdu powtórzyły tylko dwie z nich, a najszybsza okazała się Daria Kobiernik. Zawodniczka zwyciężyła w starcie na holsztyńskiej klaczy VENUS. Autorem drugiego podwójnie bezbłędnego przejazdu był Wojciech Wojcianiec dosiadający ogiera rasy KWPN NACCORD MELLONI i to ta para uplasowała się na miejscu drugim. Trzecie miejsce, z jedną zrzutką, ale najlepszym czasem rozgrywki, zajął Grzegorz Nowak startujący na wałachu rasy SP LAOS KG.

Grzegorz Nowak zdominował za to ostatni z konkursów Średniej Rundy 130 cm. Zawodnik triumfował w starcie na holsztyńskim wałachu CASSILAND CR, a na wałachu rasy KWPN LETS GO wywalczył miejsce drugie. Trzeci w finale był Vitali Charadnik dosiadający ogiera rasy SP CASCADERO, który wygrał też wczorajszy konkurs na tym samym poziomie.

Finałowy konkurs Małej Rundy na poziomie 120 cm wygrała Dominika Gardas startująca na wałachu DENZEL BLUE Z. Na miejscu drugim uplasowała się Alicja Mikicin dosiadająca hanowerskiego wałacha STARWARS, a trzecie miejsce zajął Łukasz Smoczyk, zawodnik który przez wszystkie trzy dni plasował się w czołówce tego konkursu. Dzisiaj startował na wielkopolskiej klaczy PENICYLINA. Finał Małej Rundy na poziomie 110 cm wygrała juniorka Angelika Michalik dosiadająca westfalskiej klaczy CESSY. Miejsce drugie zajął Łukasz Koza razem z 5-letnim, holsztyńskim ogierem DIAMANDER KNT, a na trzeci miejscu uplasowała się juniorka Marianna Stawicka startująca na westfalskim wałachu NUMBER FOUR F