Od piątku w Jaszkowie rozgrywane były HZO-DiM zaplanowane jako kolejna z kwalifikacji do rozgrywek Cavaliady Future. W niedziele zawodnicy rywalizowali w finałowych konkursach. Wszystkie zostały rozegrane na zasadach konkursów zwykłych z rozgrywką. Punkty w kategorii MINI przyznano w finale grupy A1, a w kategorii MIDI w finale grupy A2.

 

W konkursie finałowym grupy A1 triumfowała Wiktoria Cwalina. Bezbłędnie i w najlepszym czasie pokonała parkur rozgrywki dosiadając wałacha S-PIORUN. Co ciekawe, jeszcze wczoraj zawodniczka wywalczyła złoty medal w HPP Młodzików w dyscyplinie ujeżdżenia. Na miejscu drugim w tym konkursie uplasowała się Hanna Kanoniczak startująca na wałachu IRYS. Miejsce trzecie zajęła Paulina Słoniec. Zawodniczka dosiadała klaczy WENDY.

 

Na miejscu pierwszy w finale grupy A2 uplasowała się Nel Skotarczak. Najskuteczniej parkur rozgrywki pokonała na klaczy HELABA D’INSEGOTTE. Miejsce drugie zajęła zwyciężczyni poprzedniego konkursu Wiktoria Cwalina. Tym razem zawodniczka dosiadała kuca SZOGUN. Na miejscu trzecim uplasowała się Zuzanna Przybylska i wałach BORSALINO.

 

Do rozgrywki konkursu finałowego grupy D bis zakwalifikowały się trzy zawodniczki. Tam parkur bezbłędnie pokonały jedynie dwie z nich, a najszybsza była Oliwia Kamińska. W konkursie zwyciężyła na wałachu LOPIK’S APPIE. Miejsce drugie zajęła Alicja Poniatowska, która startowała na wałachu MANCHESTER 0012. Trzecia była Natalia Przybyła dosiadająca klaczy SAFARI SUNDANCE. Tej parze przydarzył się jeden błąd w rozgrywce konkursu.

 

Konkurs Grand Prix grupy D i E zakończył się zwycięstwem Natalii Sydow. Zawodniczka dosiadała ogiera ISTI. Para jako jedyna pokonała parkur przebiegu podstawowego i rozgrywki bez punktów karnych. Miejsce drugie zajęła Julia Ganowska, która startowała na klaczy TIFFANY. Na miejscu trzecim uplasowała się Natalia Knapkiewicz. Zawodniczka dosiadała wałacha PORTOS.

 

W konkursie finałowym rundy Dzieci II i Juniorów Młodszych miejsce pierwsze ex aequo zajęły dwie zawodniczki, które w rozgrywce uzyskały dokładnie taki sam czas – 29,72 s. Były to Roksana Nawrocka startująca na belgijskim wałachu GENF oraz Amelia Szczupakowska dosiadająca holsztyńskiej klaczy CORMINTTA. Miejsce drugie zajęła również Roksana Nawrocka. Zawodniczka tym razem dosiadała hanowerskiej klaczy PENNY LINE. Trzecia była Natasza Rosin startująca na wielkopolskiej klaczy BLANCA K.

 

Z parkurem finału Rundy Juniorskiej i Młodzieżowej zmierzyły się jedynie dwie zawodniczki. Natalia Sydow na westfalskiej klaczy USTINA pokonała parkur bezbłędnie, zwyciężając tym samym w konkursie. Wiktoria Troć, która dosiadała małopolskiego wałacha LOTOS, zjechała z parkuru z wynikiem 12 pkt karnych.

 

Wyniki: TUTAJ

 

na zdjęciu: ISTI i Natalia Sydow