W konkursach Grand Prix w Danii i na Węgrzech nasi reprezentanci zanotowali przejazdy z jednym błędem. Konkurs dla młodych koni w Lummen wygrała dzisiaj Aleksandra Kierznowska. We Francji miejsce 3 zajął Maksymilian Wechta.

CSIO3* Longines EEF Series, Stutteri Ask (DEN)

Trzy konkursy były dzisiaj w planie ostatniego dnia zawodów w Danii. A tym najważniejszym było oczywiście Grand Prix CSIO3*. Z parkurem o wysokości 155 cm zmierzyło się 47 par. o rozgrywki zakwalifikowały się tylko 3 z nich i ostatecznie zwyciężył reprezentant Belgii Aaron Tijskens na wałachu Hurricane. Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z Polski był Dawid Skiba, który na wałachu Odilon van het Bevrijdthof miał jeden błąd na członie C potrójnego szeregu. Czas przejazdy pozwolił na zajęcie 13 miejsca. Z wynikiem 5 pkt. swoje przejazdy ukończyli Przemysław Konopacki na wałachu Pure Passion From Second Life Z i Michał Ziębicki na wałachu Balou’s Batman. Ci zawodnicy uplasowali się na miejscach 14 i 15. Miejsce 18 z wynikiem 6 pkt. zajął Tomasz Miśkiewicz na klaczy Velvet Lazar.

W rozegranym wcześniej konkursie 145 cm na wysokiej 2 pozycji uplasował się Przemysław Konopacki, który na klaczy Expression’quill pokonał rozgrywkę bezbłędnie i w czasie 34,68 s. Z 1 pkt. za przekroczenie normy czasu parkur podstawowy ukończył Tomasz Miśkiewicz na ogierze VHS Bastion i uplasował się na miejscu 8.

Expression’quill i Przemysław Konopacki

CSI4* Bourg en Bresse (FRA)

W rozegranym wieczorem dwufazowym konkursie o wysokości 140 cm bardzo dobry start zanotował Maksymilian Wechta. Na ogierze MYSTIQUE pokonał parkur bezbłędnie, a czas drugiej fazy 34,99 s zagwarantował mu trzecie miejsce w klasyfikacji.

MYSTIQUE i Maksymilian Wechta

CSI2* Lummen Spring Tour (BEL)

Aleksandra Kierznowska rozpoczęła swoje niedzielne starty od zwycięstwa w konkursie dla koni 70letnich. Na klaczy Roxy Blue Kms pokonała parkur bezbłędnie i w najlepszym czasie.

Niewiele brakowało by Aleksandra Kierznowska wygrała dzisiaj po raz drugi. W dwufazowym konkursie 130 cm uplasowała się z minimalną różnicą czasu na drugiej pozycji. I w tym konkursie dosiadała klaczy Westfalia L. Amazonka wystartowała w dwóch różnych konkursach o wysokości 140 cm i w obu miała po jednym błędzie.

Trwa jeszcze konkurs 145 cm, który zaliczany jest do Longines Ranking. Po bezbłędnym przejeździe na klaczy Badorette Aleksandra Kierznowska zakwalifikowała się do rozgrywki. O końcowych wynikach poinformujemy jutro.

CSI2* Budapest (HUN)

Parkur w konkursie Grand Prix CSI2* miał wysokość 145 cm. Jeden błąd pod koniec przejazdy miała Klaudia Siarkiewicz na ogierze Jackpot B, a czas jaki uzyskała dał jej 13 miejsce w klasyfikacji.