W najważniejszych niedzielnych konkursach polski zawodnicy kończyli swoje przejazdy z błędami.  W tych o trochę niższych wysokościach mogliśmy oglądać kilka bezbłędnych rund.

CSI4* Andalucía Sunshine Tour 2024, Vejer de la Frontera (ESP)

Jedynym polskim zawodnikiem który zmierzył się dzisiaj z parkurem konkursu Grand Prix o wysokości 155 cm był Andrzej Opłatek. Na klaczy Zero K miał dwa błędy i z wynikiem 8 pkt. zajął 28 miejsce.

W GP o wysokości 150 cm wynik 10 pkt. uzyskał Maksymilian Wechta na ogierze Cheppetano, a Adam Grzegorzewski dosiadający wałacha Kapucijn v/d Donkhoeve zjechał z parkuru z wynikiem 13 pkt.

Z jednym błędem swój przejazd w konkursie 145 cm ukończył Andrzej Opłatek, który wystartował na klaczy Cascalou. Zawodnik wystartował dzisiaj także w dwufazowym konkursie o wysokości 140 cm, w którym zanotował bezbłędny przejazd na wałachu Chaccossini i uplasował się na 10 miejscu. Bezbłędnie w dwóch innych konkursach jeździli także Adam Grzegorzewski na ogierze Qaman-Expres-A (12 m. w 135 cm) oraz Stanisław Opielewicz, który na ogierze Farfan M zajął 4 miejsce w konkursie 110 cm.

Chaccossini i Andrzej Opłatek

CSI2* Peelbergen (NED)

W ostatnim dniu zawodów w Peelbergen rozegrano tylko 3 konkursy . W finale średniej rundy (140 cm) po jednym błędzie mieli Aleksandra Lusina-Gołaś na ogierze Quick Magic de Barcenal Z i Mikołaj Kownacki na ogierze Caskano.

Finał małej rundy rozegrany został jako konkurs dwufazowy o wysokości 125 cm. Bezbłędny przejazd zanotował w nim Mateusz Tyszko na ogierze Corazon NW, ale wolniejsza jazda w drugiej części parkuru pozwoliła na zajęcie dalszego 30 miejsca w klasyfikacji.

Corazon NW i Mateusz Tyszko

CSI3* Spring MET 2024, Oliva (ESP)

Drugie miejsce w konkursie 110 cm z natychmiastową rozgrywką zajęła dzisiaj Lena Kwiatkowska dosiadająca klaczy Belle Fleur.