Większość startów naszych zawodników w zagranicznych Grand Prix kończyła się dzisiaj z jednym błędem. W pozostałych konkursach wysokie miejsca zajmowali m.in. Andrzej Opłatek, Michał Tyszko i Marek Lewicki, który odniósł dziś też kolejne zwycięstwo w konkursie dla młodych koni.

CSI3* Andalucía October Tour, Vejer de la Frontera (ESP)

W konkursie Grand Prix CSI3* Andrzej Opłatek wystartował na wałachu Diaroubet, na którym miał jeden błąd i ostatecznie zajął 15 miejsce. Bezbłędne przejazdy  zawodnik zanotował natomiast w dwóch innych konkursach -  w tym o wysokości 135 cm razem z wałachem Nordsturm uplasował się na wysokim 3 miejscu, a w konkursie 125 cm był 14 na klaczy Cascalou 3

Andrzej Opłatek i Nordsturm

Swój przejazd w konkursie dla koni 6-letnich Natalia Czernik na ogierze More Than Special MG ukończyła z wynikiem 4 pkt. (13 m.).

Wyniki

CSI3* Gorla Minore (ITA)

W konkursie Grand Prix CSI3* (150 cm) wystartowały dwie polskie pary. Marek Lewicki na klaczy La Pezi ukończył przejazd z wynikiem 4 pkt. ( 15 m.), a Michał Tyszko na ogierze Colinero miał 8 pkt. (29 m.).
Obaj nasi zawodnicy zanotowali bezbłędne przejazdy w dwufazowym konkursie o wysokości 125 cm. Miejsce 5 zajął Marek Lewicki na wałachu Lorenzo, a Michał Tyszko na ogierze Coriander van ‘t Lozerhoz uplasował się na 7 pozycji. W konkursie dla koni w wieku 7 lat 5. miejsce zajął Michał Tyszko na ogierze Chiron. W rywalizacji dla 5-latków zwyciężył Marek Lewicki na wałachu Nice Guy, a na Narthago VDL zajął miejsce 4.

Wyniki

CSIO4*-W Morocco Royal Tour 2023, Rabat (MAR)

Wczoraj wieczorem rozegrano w Rabacie konkurs 150 cm z rundą zwycięzców. Parkur podstawowy Adam Grzegorzewski i klacz Fanfreluche de Rialfo Z pokonali bezbłędnie i z najlepszym czasem. W drugim przejeździe spadł jeden drąg co oznaczało 4 pkt. Ostatecznie nasz reprezentant uplasował się na dobrym 8 miejscu w klasyfikacji.
Dzisiaj Adam Grzegorzewski również wystartował na klaczy Fanfreluche de Rialfo Z w konkursie o wysokości 150 cm. Dwa błędy na parkurze pozwoliły na zajęcie 19 miejsca.

Wyniki

CSI3* Autumn Mediterranean Equestrian Tour, Oliva Nova (ESP)

W Grand Prix CSI3* (150 cm) wystartował Jan Chrzanowski, który na wałachu Chico de Hus Z uzyskał wynik 15 pkt.
Drugi niedzielny konkurs zaliczany do Longines Ranking miał wysokość 145 cm. Maksymilian Wechta na ogierze Cassiopeia ukończył swój przejazd z wynikiem 5 pkt. Zawodnik wystartował też w konkursie 130 cm, w którym dzięki bezbłędnemu przejazdowi na klaczy Cortina zajął wysokie 3 miejsce.

Kolejny udany start zanotował Jakub Ryczkowski. W konkursie 110 cm pokonał bezbłędnie parkur na wałachu Secret Treasure i zajął 13 miejsce.

Wyniki

CSI2* San Giovanni (ITA)

W konkursie Grand Prix CSI2* (145 cm) Dawid Kubiak wystartował na wałachu Flash Blue B. Jeden błąd w parkurze podstawowym nie pozwolił na udział w rozgrywce i polska para zajęła ostatecznie 21 miejsce.