Tegoroczne Mistrzostwa Europy w skokach w kategoriach młodzieżowych dobiegły końca.

Dla naszych reprezentantów w kategoriach dzieci i juniorów były prawdziwym sprawdzianem – nie tylko umiejętności, ale też wytrzymałości psychicznej. A bardzo dobre przejazdy przeplatały się z tymi gorszymi niestety.

Raz zagrano na nich Hymn Polski. A to po wczorajszym zwycięstwie Igi Biegalskiej w konkursie pocieszenia juniorów. Amazonka na swojej klaczy Doravella pokonała parkur bezbłędnie w doskonałym czasie 43,31 s. Również Olga Skrobacz na wałachu Quincy nie miała błędów i z czasem 44,78 s uplasowała się na 5. miejscu.

 

 

Dziś po południu trzymaliśmy kciuki za dwie najmłodsze amazonki startujące w finale kategorii dzieci. W pierwszym nawrocie Roksana Nawrocka na klaczy Chenoa nie miała błędów i utrzymała swój wcześniejszy wynik 8 pkt. Również Nell Sówka na Mister Stakkato S pokonała parkur „na zero” i weszła do drugiego nawrotu z wynikiem 4 pkt. z wcześniejszych przejazdów.

 

W drugim nawrocie Roksana Nawrocka miała dwa błędy i tym samym ukończyła swój pierwszy start w tak ważnej imprezie z wynikiem 16 pkt., który pozwolił na zajęcie 25. miejsca.

Swojego przejazdu nie ukończyła Nell Sówka. Mister Stakkato S odmówił dwukrotnie skoku i para ta została wyeliminowana.

 

O tym, kto zdobędzie medale w tej kategorii wiekowej musiała zadecydować rozgrywka, w której udział wzięło 5 par. Ostatecznie medal złoty ME dzieci wywalczył Gyula Szuhai Jr/HUN na wałachu Perthy Jackson (0/30,43 s). Medal srebrny trafił do Hugo Kogelniga/FIN dosiadającego wałacha Vermont (0/30,72 s). Natomiast medal brązowy zdobyła Anna Marie Vitek/CZE na klaczy Chacco’s Amke (4/28,36 s).

 

W kategorii młodych jeźdźców złoty medal zdobył Matthis Westendarp z Niemiec, dosiadający wałacha Stalido. Ze srebrnym medalem z Portugalii wyjedzie Jack Whitaker/GBR, który startował na klaczy Scenletha. Medal brązowy natomiast trafił do Zoe Conter/BEL dosiadającej ogiera Balento C.S.

 

Wyniki: TUTAJ