W tym tygodniu dość duża reprezentacja polskich zawodników staruje poza granicami kraju. Część z nich wybrała zawody na otwartych parkurach w słonecznej Hiszpanii, pozostali rywalizować będą w zawodach halowych.

 


Oliva (ESP)

Podczas kolejnego tygodnia wiosennej edycji Mediterranean Equestrian Tour startuje Sandra Piwowarczyk. Bardzo dobrą formę w tych zawodach prezentują jej młode konie. W dzisiejszym konkursie dla koni 6-letnich zwyciężyła dosiadając klaczy rasy KWPN JAKARTA. W tym samym konkursie bezbłędny przejazd miała też na wałachu JOHNNY BRAVO. W rywalizacji dla koni 7-letnich startowała na klaczy rasy KWPN IVORY COAST. Zawodniczka miała jeden błąd w drugiej fazie konkursu. W konkursach dla koni 5-letnich startują też 3 konie, będące własnością Sandry Piwowarczyk (Future Stars Sporthorses Management) – klacze KALAHARI, KANNTHAGA i CIBELLE Z. Pod zawodnikiem z Rumunii nie popełniły żadnego błędu we wczorajszy finale tej kategorii, zajmując kolejno pierwsze, szóste i dziewiąte miejsce.

 

 

Wyniki: TUTAJ

 


Vejer de la Frontera (ESP)

W pierwszym tygodniu cyklu Sunshine Tour rywalizują Natalia Czernik i Bartosz Adamus. W czwartkowych konkursach również dobrą formę zaprezentowały młode konie. Natalia Czernik, dosiadając holsztyńskiego ogiera CASAMBA zajęła drugie miejsce w konkursie dla koni 5-letnich. Zaliczyła również czysty przejazd na oldenburskim ogierze U2 w rywalizacji koni 6-letnich. W tym samum konkursie, na swoim drugim 6-latku, hanowerskim wałachu MACKAY, miała dwa błędy. We wczorajszych konkursach zawodów CSI2* Natalia Czernik zaliczyła bezbłędna przejazdy na koniach DUKE G i EVERDI w konkursie 135 cm oraz na wałachu ABIGEJ w konkursie 130 cm.

 


Przejazd Duke G i Mackay z wczoraj:

 

 

Wyniki: TUTAJ

 

 Lier (BEL)

Do Belgii na zawody CSI2* pojechał Andrzej Opłatek. Czwartkowe starty rozpoczął od bezbłędnego przejazdu w konkursie zwykłym 135 cm na oldenburskim wałachu DIAROUBET. Czas przejazdu pozwolił mu na zajęcie 19 miejsca. W Konkursie 140 cm na klaczy ODILE DU SOUFFLET miał jeden błąd. W najwyższym konkursie dnia, na poziomie 145 cm, startował na oldenburskim wałachu CONTHINDER. Para zjechała z parkuru bez punktów karnych, w nieco wolniejszym czasie, co pozwoliło na zajęcie 21 miejsca. W ostatnim konkursie dnia, zaliczanym do zawodów CSI1*, o wysokości przeszkód 130 cm, Andrzej Opłatek startował na dwóch koniach. Na holsztyńskim wałachu LE CORDIAL nie popełnił błędu w żadnej z faz konkursu i zajął 11 miejsce. Na drugim koniu, wałachu rasy KWPN ISHAN B, zaliczył równie udany przejazd, kończąc konkurs na miejscu 14.

 

Wyniki: TUTAJ

 


Od jutra, w niemieckim Neumünster, rywalizację na zawodach CSI3* rozpocznie Cassandra Orschel i Maksymilian Wechta.

 

Na zdjęciu Sandra Piwowarczyk i JAKARTA, fot. 1clicphoto