Czwartek za granicą przyniósł sporo dobry przejazdów oraz kilka czołowych lokat. Trzeci w konkursie 145 cm we Francji był Andrzej Opłatek. Michał Kaźmierczak w Czechach wywalczył 6 miejsce w konkursie 150 cm LR.

 

CSIO3* Longines EEF Series, Deauville (FRA)

Pierwsze starty i zapoznanie z parkurem już za naszymi reprezentantami. Wydaje się, że konie dobrze czują się na placu w Deauville, bo czwartkowe konkursy przyniosły kilka dobrych i bezbłędnych przejazdów. Bardzo dobry występ odnotował Andrzej Opłatek, który na oldenburskim wałachu CONTHINDER zajął 3 miejsce w konkursie 145 cm. Na tym parkurze bezbłędny był też Przemysław Konopacki startujący na hanowerskim wałachu VASCO (16 miejsce). Maksymilian Wechta i holsztyński ogier CHEPETTANO mieli w tym konkursie dwie zrzutki. Zawodnik bezbłędnie pokonał za to konkurs 140 cm, w którym startował na holsztyńskiej klaczy CLEAR CARETINA. Zajęli 20 miejsce. Zaraz za nimi, na miejscu 21, uplasował się Przemysław Konopacki dosiadający wałacha PURE PASION FROM SECOND LIFE Z. Zawodnik pokonał ten konkurs bezbłędnie również na swoim podstawowym koniu, klaczy rasy KWPN HOME-RUN. Rozgrzewkowo ten konkurs potraktowała też Cassandra Orschel, która na holsztyńskiej klaczy DACARA E miała dwa punkty za przekroczenie normy czasu. Z jednym błędem z tego parkuru zjechał Andrzej Opłatek w starcie na oldenburskim wałachu DIAROUBET. Zawodnik wystartował też w podobnym konkursie, ale w ramach CSIU25. Tu na oldenburskim wałachu NORDSTURM miał dwa błędy. Jeszcze jeden bezbłędny przejazd w czwartek odnotowała Cassandra Orschel. Zawodniczka na westfalskim wałachu ELDORADO była 21 w konkursie 135 cm. 

 


Już jutro przed zawodnikami decydujący start w rozgrywkach EEF Series - półfinałowy konkurs Pucharu Narodów. Zmagania naszych reprezentantów będzie można oglądać na żywo na platformie ClipMyHorse.Tv, do czego serdecznie zachęcamy. Konkurs razem z Państwem oglądać będzie i komentować Marek Szewczyk

 

Wyniki TUTAJ

Relacja TUTAJ

 

 

CSI3*-W Olomouc 2022 (CZE)

Bardzo liczna grupa polskich zawodników już od wczoraj startuje w czeskim Ołomuńcu. W środę trzecie miejsce w konkursie dla młodych koni zajął Jarosław Koziarowski na wałachu rasy KWPN LEXTON. Monika Grundkowska na wałachu rasy KWPN IPHONE była szósta w konkursie 130 cm. Zawodniczka uplasowała się też na miejscu 3 w konkursie 135 cm CSIU25 na wałachu rasy KWPN DHAHA. Debiutująca w konkursie międzynarodowym, 15-letnia Aleksandra Matuła, był 8 w konkursie 115 cm na holsztyńskiej klaczy CHMANII, a Kinga Kościarz zajęła miejsce 11 w konkursie 120 cm w starcie na ogierze ALEBASTR.   


W piątek rozegrano pierwszy z konkursów zaliczanych do Longines Ranking. Na parkurze 150 cm świetnie poradził sobie Michał Kaźmierczak dosiadający holsztyńskiego ogiera ZIROCCO AIR. Para pokonała swój 11 parkur pod rząd bez zrzutek i uplasowała się na 6 miejscu w konkursie. 

 


Konkurs 140 cm bezbłędnie pokonała Małgorzata Koszucka startująca na hanowerskim wałachu STAKORADO. Zajęli 12 miejsce. Zawodniczka bezbłędnie jeździła też w konkursie 125 cm na klaczy rasy KWPN IVY. W tym konkursie wywalczyła 6 miejsce. Bezbłędnie ten sam parkur pokonała też Kinga Kościarz na ogierze ALEBASTR i uplasowała się na miejscu 5. Błędów w tym konkursie nie miała również 15-letnia Ewa Macieszczak, która na wałachu rasy KWPN SECRET WEAPON L zajęła miejsce 19. W konkursie dla 6/7-latków czysty przejazd odnotował Krzysztof Złocki na klaczy SR CLAIRIS, a także juniorka Daria Pietrzak w starcie na klaczy rasy SP UNICA-K. Zajęli odpowiednio 10 i 12 miejsce w konkursie.


W konkursie dedykowanym juniorom bezbłędnie jeździła Kornelia Kurleto na holsztyńskiej klaczy LAUSANNE 65. Zawodniczka uplasowała się na 4 miejscu. Miejsce 7 w tym konkursie zajęła Daria Pietrzak, która tym razem startowała na wałachu rasy SP MONSUN (4 pkt karne). 

 


Wyniki TUTAJ

Relacja TUTAJ