Zawody ogólnopolskie śledzimy w tym tygodniu z Białego Lasu. Pierwszy konkurs Dużej Rundy wygrała tam Daria Kobiernik. Jak co roku, Polacy licznie udali się też do niemieckiego Görlitz na zawody CSN, a na arenie międzynarodowej nasi startują w Lier.

 

ZO-B1* Wierzbna, Biały Las

Na zwyciężczynie konkursu Dużej Rundy 140 cm trzeba było czekać do ostatniego przejazdu. Z ostatnim numerem wystartowała Daria Kobietnik na wałachu rasy SP SONET i to właśnie ta para okazała się najlepsza w konkursie. Na miejscu drugim uplasował się Jarosław Skrzyczyński dosiadający ogiera rasy KWPN INTURIDO. Miejsce trzecie dzisiaj wywalczył Maximilian Parkitny razem z wałachem rasy KWPN FERRARI K. 


W konkursie Średniej Rundy 130 cm nie do pokonania okazał się 15-letni Patryk Skrzyczyński. Zawodnik zwyciężył w starcie na wałachu rasy SP GVERDI. Drugie miejsce zajął Łukasz Jończyk dosiadający wałacha rasy SP RUFUS. Na miejscu trzecim w tym konkursie uplasował się Antoni Strzałkowski startujący na belgijskim wałachu MISTER CASH. 


Konkurs Małej Rundy 120 cm wygrała, również 15-letnia, Paulina Sawicka startująca na wałachu rasy SP CHIMEQUYL. Na miejscu drugim uplasował się Seweryn Murdzia razem z klaczą rasy SP ULOTKA-K, a trzecie miejsce zajął Mateusz Tyszko startujący na ogierze FUERTE FERRERO. 


Wyniki TUTAJ

 


CSN Görlitz (GER)

Zawody w Görlitz, mimo, że narodowe, to rokrocznie odwiedzane są przez sporą grupę polskich zawodników. Tu konkursy wystartowały już wczoraj. W czwartek dobry przejazd odnotował m.in. Łukasz Troszczyński w Średniej Rundzie, gdzie zajął 7 miejsce na klaczy CORDOBA. Dzisiaj w czołówce konkursu Dużej Rundy uplasowała się Julia Jaglarz w starcie na wałachu GROENAANNEMER VD LENTAMEL. Bezbłędnie jeździł też Mściwoj Kiecoń na westfalskiej klaczy IDEALISCA. Zajęli odpowiednio 6 i 9 miejsce w konkursie. Mściwoj Kiecoń bezbłędnie jeździł też w konkursie Średniej Rundy na irlandzkim wałachu LUIDAM QUALITY, gdzie zajęli 7 miejsce. Błędów na tym parkurze nie miał również Łukasz Troszczyński w starcie na wałachu rasy SP ANDRONIK. 

 

Wyniki TUTAJ

Relacja TUTAJ

 


CSI2* Azelhof, Lier (BEL)

Zawody w Lier rozpoczęły się również już wczoraj. W czwartek w konkursie 140 cm na miejscu 4 uplasował się Krzysztof Ludwiczak startujący na holsztyńskiej klaczy CONFUA. Bezbłędny w tym samym konkursie był też na oldenburskim ogierze CROS BLUE (17 miejsce). Dobrze spisały się też młode konie. W konkursie dla 5/6-latków błędów nie miał Krzysztof Ludwiczak na ogierze FISTON DE BO Z. W rywalizacji dla koni 7/8-letnich czysty przejazd odnotowała Aleksandra Lusina-Gołaś na klaczy ELIZABETH Z. Także w konkursach CSI1* starty rozpoczęliśmy od płatnych miejsc. Drugi na parkurze 110 cm był Sławomir Polikowski startujący na wałachu ELIO 4. W konkursie 120 cm bezbłędnie jeździł Krzysztof Ludwiczak na oldenburskim ogierze U2. 


W piątek, tak samo jak wczoraj, bez powodzenia jeździliśmy w konkursie 145 cm Longines Ranking. Z dzisiejszego parkuru z dwoma błędami zjechał Krzysztof Ludwiczak startujący na  oldenburskim ogierze CROS BLUE. Dobrą formę udało się utrzymać za to w innych konkursach. 8 miejsce w rywalizacji dla 7/8-latków zajęła dzisiaj Aleksandra Lusina-Gołaś w starcie na klaczy CULLIA Z. Na swoim drugim koniu, klaczy ELIZABETH Z zawodniczka miała dzisiaj jeden błąd. Jedną zrzutkę miał też Krzysztof Ludwiczak na 6-letnim ogierze FISTON DE BO Z. Kolejny parkur bez błędów przejechali Sławomir Polikowski i wałach rasy KWPN ELIO 4. Dzisiaj w konkursie 120 cm zajęli 11 miejsce. Dobry rezultat uzyskał też Jacek Polikowski w konkursie 135 cm. Mimo jednego błędu w drugiej fazie zawodnik na klaczy rasy SP CHMARA uplasował się na 15 miejscu. 


Wyniki TUTAJ

Relacja TUTAJ