Rozpoczęły się zawody CHIO w Aachen, które na stałe zapisane są w kalendarzu najlepszych zawodników na świecie.

 

 

Po roku przerwy spowodowanej pandemią najlepsi zawodnicy z 5 konkurencji spotkają się podczas Światowego Festiwalu Jeździeckiego by walczyć o prestiżowe zwycięstwa i duże nagrody finansowe.

 

Rywalizację jak zawsze rozpoczęli zawodnicy woltyżerki, którzy swoje konkursy rozegrali w miniony weekend. W tym roku Polskę reprezentowała Aleksandra Mazińska, startująca z koniem Dare Devil z lonżującą była Nienke Wolff de z Holandii. Polka ukończyła rywalizację na 16 miejscu w klasyfikacji końcowej uzyskując po 3 konkursach wynik 6,278 pkt.

 

Od wczoraj na głównej arenie w Aachen rządzą skoczkowie. A na listach startowych znajdziemy takie nazwiska jak Steve Guerdat/SUI, który w minioną niedzielę zwyciężył w Rolex Grand Prix w Calgary, Daniel Deusser/GER, który jest liderem rankingu Longines, czy też Ben Maher/GBR, Mistrz Olimpijski z Tokio. Polscy kibice z pewnością będą trzymać kciuki za starty Gregory’ego Wathelet/GER na ogierze Nevados S oraz Jerome Guery/BEL na ogierze Quel Homme de Hus.

 

Na czworoboku zobaczymy natomiast aktualną Mistrzynię Olimpijska i Mistrzynię Europy – Jessickę von Bredow-Werndl. Nie wystartuje ona co prawda na klaczy TSF Dalera BB tylko na utalentowanym wałachu Ferdinand BB, na którym w tym roku zwyciężała m.in. w Monachium/GER i Crozet/FRA. W większości ekip nie zobaczymy par z zakończonych w miniony weekend ME w ujeżdżeniu, ale to szansa dla mniej znanych par na pokazanie się z jak najlepszej strony.

 

Również lista zawodników WKKW jest pełna gwiazd. A na niej znajdziemy takie nazwiska jak Julia Krajewski/GER, Andrew Hoy/AUS, Ingrid Klimke/GER czy Laura Colett/GBR.

 

Zawody CHIO Aachen transmitowane są na platformie clipmyhorse.tv.

 

Więcej informacji: https://www.chioaachen.de