Podczas Grand Prix Polskiej Ligi Jeździeckiej w Bogusławicach rozgrywka okazała się być zbędna. Jako jedyny parkur bezbłędnie pokonał Vitali Charadnik i to on triumfował w najważniejszym konkursie tych zawodów.

Konkurs finałowy Rundy Złotej PLJ, Grand Prix 140 cm, zaplanowano jako konkurs zwykły z rozgrywką. Ta jednak okazała się być niepotrzebna, bo w przebiegu podstawowym bezbłędnie jeździł tylko jeden zawodnik. Był to Vitali Charadnik startujący na wałachu rasy KWPN IPKE S i to właśnie ta para sięgnęła po zwycięstwo w najważniejszym konkursie zawodów. Na miejscu drugim uplasował się Damian Ostręga, który na wałachu AMARETTO SBK Z nie miał błędów na przeszkodach, ale 1 pkt karny za przekroczenie normy czasu zamknął mu drzwi do rozgrywki. Miejsce trzecie zajął najszybszy spośród zawodników z jednym błędem czyli Jakub Kubiak. Zawodnik dosiadał holsztyńskiego wałacha QUILIBET

Vitali Charadnik i IPKE S

Finałowy konkurs Rundy Srebrnej 135 cm, był także konkursem zwykłym z rozgrywką. Tu bezbłędnie w przebiegu podstawowym jeździło 5 par. Dwa pierwsze miejsca na “rodzinnym” podium zajął Mateusz Tyszko. Triumfował w starcie na klaczy rasy SP LACRIMA, a drugie miejsce zajął dosiadając ogiera rasy SP DIEGO. Na miejscu trzecim uplasowała się Joanna Rosicka-Tyszko startująca na wałachu rasy SF GANDY DE L'ABBAYE.

Mateusz Tyszko i LACRIMA

Dwufazowy konkurs Rundy Brązowej 125 cm zakończył się zwycięstwem Kacpra Niewiadomskiego. Zawodnik był najlepszy w starcie na klaczy rasy KWPN MIRACLE. Miejsce drugie zajął Dominik Słodczyk dosiadający klaczy PARIS D'OR, a na miejscu trzecim uplasował się Tomasz Kumorek startujący na klaczy rasy SP ESTRELLA NOOR

Kacper Niewiadomsk i MIRACLE

Finał Rundy Młodzieżowej PLJ 115 cm wygrała Wiktoria Kaźmierska, która dosiadała wałacha rasy SP KOLA. Na miejscu drugim uplasowała się Sara Maksymiuk startująca na klaczy rasy SP PATAGONIA, a trzecie miejsce wywalczyła Anna Pandel razem z klaczą rasy SP CHANEL-N