W konkursach CDIP Lipica nie ma sobie równych Veronica Pawluk, która ponownie plasowała się na miejscu pierwszym i drugim w swoim konkursie. Dobre przejazdy w finałach oglądaliśmy w Bułgarii i w Holandii, a w Czechach z dobrymi wynikami próbę maratonu ukończyli zawodnicy powożenia. 

 


CDIJ/P Lipica (SLO)

Kolejny dzień na zawodach CDI i po raz kolejny mogliśmy oglądać zwycięski przejazd młodej, polskiej zawodniczki. Dzisiaj w konkursie indywidualnym CDIP startowała Veronica Pawluk. Amazonka ponownie sięgnęła nie tylko po zwycięstwo, ale też po drugie miejsce, prezentując dwa bardzo równe przejazdy. Zwyciężyła razem z kucem NASDAQ FH kończąc konkurs z wynikiem 70,865%. Miejsce drugie zajęła na kucu D’ARTAGNAN 187, a ten przejazd oceniono na 70,838%. Jutro przed wszystkimi reprezentantkami Polski finałowe konkursy freestyle. 

 

Wyniki TUTAJ

 


CSI2* Zuidwolde (NED)

Przejazd w Grand Prix 145 cm do udanych może zaliczyć Anna Szary-Ziębicka. Zawodniczka na belgijskim wałachu HELIOS VAN DE NOORDHEVEL ukończyła przebieg podstawowy bez błędów na przeszkodach, a na walkę w rozgrywce nie pozwoliły jej 2 pkt karne za przekroczenie normy czasu. Ostatecznie para uplasowała się na 17 miejscu. W tym samym konkursie łącznie 6 pkt karnych miał Michał Ziębicki startujący na klaczy rasy KWPN FIRST LADY. Zawodnik odnotował za to podwójnie bezbłędny przejazd w konkursie Grand Prix CSI1* 135 cm. Startował na oldenburskim wałachu BALOU’S BATMAN, a czas uzyskany w rozgrywce pozwolił im na zajęcie 11 miejsca.


Wyniki TUTAJ

 


CSI2* Tsaratsovo (BUL) 

Finałowy konkurs Gold Tour CSI2* miał wysokość 140 cm. Prawie cały parkur Róża Konieczna na holsztyńskim wałachu DARIDO B pokonała bezbłędnie, aż do ostatniej przeszkody, gdzie drobne nieporozumienie skutkowało strąceniem drągów. Mimo to zawodniczce udało się zająć 4 miejsce, kończąc tym niezłym wynikiem, bardzo udany dla niej turniej. 


Wyniki TUTAJ

 


CSIO5* Piazza Di Siena, Rzym (ITA)

W sobotnich konkursach Andrzej Opłatek miał zdecydowanie mniej szczęścia. Razem z holsztyńskim wałachem LE CORDIAL mieli dwa błędy w konkursie 145 cm. Na oldenburskim wałachu DIAROUBET zawodnik miał w sumie 10 pkt karnych w konkursie 155 cm LR. Na ten moment nie wiadomo czy zobaczymy naszego reprezentanta w jutrzejszym Grand Prix, ponieważ znajduje się on na liście rezerwowej. 

 

Wyniki TUTAJ

 

 

CAI3*-W Rhea Holding Cup, Pisecne nad Dyji (CZE)

Próba maratonu z pewnością nie była prosta, co skutkowało pewnymi zmianami w klasyfikacji przed ostatnią próbą zręczności powożenia. Swój konkurs wygrała Weronika Kwiatek z ogierem DAJLUK co pozwoliło jej utrzymać drugą pozycję w klasyfikacji ogólnej klasy CAI3*-H1. Awans z klaczą WIZA odnotowała Katarzyna Kuryś, która aktualnie w tym konkursie jest 4. Powożąc ogierem BIRALDO zawodniczka zajmuje miejsce 6. Na miejscu 9 w tej klasyfikacji plasuje się Małgorzata Skupień z wałachem HANDO, a Marek Morawiec i klacz KASKADA zajmują miejsce 11. Pozycję lidera w konkursie CAI2*-H2 utrzymał Aleksander Fularczyk powożący końmi EDJE i ELECT ME OKAYDO. Spadek z drugiego na czwarte miejsce odnotował Marek Baryłko, który w dzisiejszej próbie CAI3*-H2 zajął miejsce 5.  Zawodnik powozi końmi JUP LIBERATOR i JISKEFET. W konkursie CAI2*-H1 na miejsce 3 awansowała Katarzyna Wieczorek razem z wałachem LOLEK. Powożąc ogierem AMARANT zajmuje teraz miejsce 7 w klasyfikacji ogólnej tego konkursu. 

 

Wyniki TUTAJ

 fot. Łukasz Kowalski