W Sztokholmie zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej odnieśli Valkenswaard United. W Grand Prix of Stockholm triumfował Scott Brash. W St.Tropez dobrą passe podtrzymują reprezentanci gospodarzy

LGCT CSI5* Stockholm (SWE)

Decydującą rozgrywką w ramach Global Champions League był dzisiejszy konkurs. Jedynym zespołem któremu udało się zachować czyste konto w obu konkursach była drużyna Valkenswaard United, którą reprezentowali Edwina Tops-Alexander (AUS) na koniu FELLOW CASTLEFIELD oraz Peder Fredricson (SWE) na koniach CATCH ME NOT S i H&M ALL IN. Dzisiejsze zwycięstwo pozwoliło im także na umocnienie pozycji lidera w klasyfikacji ogólnej. Na miejscu drugim uplasowała się drużyna Monaco Aces z 4 punkami karnymi, a trzecie miejsce zajął zespół Berlin Eagles, który po dwóch konkursach miał 8 pkt karnych. W klasyfikacji indywidualnej konkursu GCL triumfował Philipp Weishaupt startujący na hanowerskim wałachu COBY.

Peder Fredricson krótko skomentował kolejne zwycięstwo Valkenswaard United „Bardzo mnie cieszą kolejne zdobyte punkty. Od początku sezonu idzie nam bardzo dobrze. Cieszę się ze mogę być częścią Valkenswaard United. Nie mógłbym mieć lepszej koleżanki w zespole

Po wygranej Edwina Tops-Alexander przyznała „To wspaniałe uczucie startować tu w Szwecji z Peder’em, jednym z najlepszych światowych zawodników. To duży zaszczyt dla mnie i bardzo przyjemnie jest uczestniczyć w wydarzeniu z tak wspaniałą publicznością”

W sobotę rozegrano także konkurs Longines Grand Prix of Stockholm. Parkur był bardzo wymagający, a bezbłędnie pokonało go zaledwie 4 zawodników. W rozgrywce bez punktów karnych jeździły tylko dwie pary. Ostatecznie po zwycięstwo sięgnął reprezentant Wielkiej Brytanii Scott Brash. W konkursie dosiadał belgijskiego wałacha HELLOW JEFFERSON, a parkur rozgrywki pokonali w czasie 39,81s. Drugi z bezbłędnych przejazdów w rozgrywce należał do Edwiny Tops-Alexander (AUS) startującej na koniu FELLOW CASTLEFIELD. Czas rozgrywki tej pary to 40,87s. Miejsce trzecie, z jednym błędem w rozgrywce, zajął Spencer Smith (USA) dosiadający hanowerskiej klaczy QUIBELLE.

Wyniki TUTAJ

Hubside Jumping CSI5* St.Tropez-Grimaud (FRA)

W St.Tropez rozegrano dzisiaj trzy konkursy zaliczane do Longines Ranking. Dwa z nich udało się wygrać reprezentantom gospodarzy. W konkursie 145 cm, rozegranym w ramach CSI2*, wszystkie trzy miejsca na podium zajęli Francuzi. Najskuteczniejszy w rozgrywce był Simone Delestre startujący na wałachu INIESTA V. Drugie miejsce zajęła Marie Demonte, która dosiadała francuskiej klaczy DRIDDE DU PHARE. Na miejscu trzecim uplasował się Nicolas Delmotte startujący na francuskiej klaczy DALLAS VEGAS BATILLY.

W  konkursie 150 cm CSI5* LR scenariusz zupełnie się odwrócił, a na podium nie znalazł się ani jeden reprezentant Francji. Miejsce pierwsze w konkursie zajął Darragh Kenny (IRL), który startował na wałachu rasy SF VINCI DE BEAUFOUR. Na drugim miejscu podium stanęła Jessica Springsteen (USA) startująca na oldenburskiej klaczy RMF TINKERBELL. Na miejscu trzecim uplasowała się Giulia Martinengo Marquet dosiadająca holsztyńskiego wałacha CELLE DELUXE.

Na zakończenie dnia, ku uciesze francuskiej publiczności, zwycięstwo w kolejnym konkursie CSI5* 145cm LR odniósł Julien Epaillard (FRA). Zawodnik triumfował dosiadając hanowerskiego wałacha SOLERO MS, co było drugim zwycięstwem tej pary w trakcie tych zawodów. Drugie miejsce w tym konkursie zajął Darragh Kenny (IRL), który tym razem dosiadał klaczy rasy Zangersheide SCARLETT DU SART Z. Na miejscu trzecim uplasował się José María (jr) Larocca (ARG) startujący na oldenburskim ogierze DIABLO BLANCO.