W czwartek w Radzionkowie zakończyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, tym razem w konkurencji ujeżdżenia. Rozdano dwa komplety medali, w kategorii kuców i dużych koni, a zwyciężczyniami okazały się Wiktoria Cwalina i Maria Charaszkiewicz.

Zawodnicy w walce o medale musieli zaprezentować się w dwóch eliminacjach oraz w czwartkowym finale. O końcowej klasyfikacji decydowała średnia z obu półfinałów oraz wynik z finałowego przejazdu. W kategorii kuców oglądaliśmy 15 zawodniczek. Najlepszy wynik w eliminacjach uzyskała Wiktoria Cwalina, która wygrywając finał przypieczętowała jedynie swoje zwycięstwo. Złoto OOM zawodniczka wywalczyła na kucu LEXUS z końcowym wynikiem 152,952%. Na drugim stopniu podium stanęła Aneta Gierszewska startująca na kucu BERGS. Wynik z jakim para ukończyła te zawody to 149,519%. Pierwszą trójkę w tej kategorii zamknęła Lena Kobylska, której przejazdy na kucu KONIG oceniono w sumie na 146,314%.

Podobne zasady obowiązywały też zawodników na dużych koniach. Tu eliminacje wygrała Maria Charaszkiewicz startująca na wałachu rasy KWPN HERACLES. Para w finale zajęła miejsce 4-te, ale dwa poprzednie zwycięstwa zagwarantowały im złoto w klasyfikacji końcowej. Wynik z jakim ukończyli zawody to 148,801%. Na miejscu drugim, ze srebrem, uplasowała się Aleksandra Rozesłańska dosiadająca hanowerskiego wałacha FÜRSTEN SPINNE. Para zarówno w finale jak i po eliminacjach zajmowała drugie miejsce, a ich wynik końcowy to 148,509%. Na trzecim stopniu podium stanęła Maja Kucharska startująca na belgijskim wałachu IGLESIAS VAN HET BEVRIJDTHOF. Zawodniczka była trzecia w eliminacjach i triumfowała w finale, co dało ostatecznie wynik 148,140%.