Piątek obfitował w bezbłędne przejazdy naszych zawodników startujących na międzynarodowych zawodach. Bardzo dobry przejazd na MŚ w powożeniu zanotował Marek Baryłko.

WBFSH Studbooks Jumping Global Champions Trophy/Valkenswaard (NED)

Tak jak wczoraj 5-letni ogier Constable i Jarosław Skrzyczyński pokonali bezbłędnie parkur konkursu o wysokości 125 cm i uplasowali się na 1 miejscu ex aequo. Wyniki polskiej pary liczą się do klasyfikacji zespołowej ksiąg hodowlanych i dzięki nim Związek Hanowerski zajmuje pierwsze miejsce w rankingu. Konie 5-letnie wystartują ponownie w niedzielnym finale.

CONSTABLE i Jarosław Skrzyczyński

Mistrzostwa Świata w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi, Le Pin au Haras (FRA)

W drugim dniu MŚ zobaczyliśmy w próbie ujeżdżenia 3 polskie zaprzęgi. Najlepszy wynik uzyskał Marek Baryłko, który w klasyfikacji plasuje się na 17 miejscu (56,92 pkt.). Miejsce 43 zajmuje Rafał Wojtacha (62,47 pkt.) a zaraz za nim jest Hubert Cytowski (62,54 pkt). Startujący indywidualnie Szymon John zajmuje po ujeżdżeniu miejsce 86 (73,86 pkt).

W klasyfikacji zespołowej Polska plasuje się na miejscu 9 z wynikiem 119,39 pkt.

CSI2*/1*/YH Riesenbeck International (GER)

Drugi dzień zawodów w Riesenbeck rozpoczął się od konkursu dla koni w wieku 6 i 7 lat. Bardzo dobre, 11 miejsce zajęła w nim Amelia Gramza, która na wałachu New Escobar L pokonała parkur bez błędów. Z wynikiem 0 pkt. swój przejazd ukończyła także Aleksandra Kierznowska na klaczy Roxy Blue Kms i para ta uplasowała się na 19 miejscu.

Amelia Gramza i New Escobar L

Zadowolona ze swojego starty w konkursie 120 cm może być także Zuzanna Kucharska, która na klaczy Prima-Donna Van Het Voortveldd uplasowała się na bardzo dobrym 7 miejscu. Amazonka wystartowała też w konkursie 130 cm na wałachu Dubalou 3, w którym nie miała co prawda błędów na przeszkodach, ale za przekroczenie normy czasu otrzymała 1 pkt. i zajęła 34 miejsce.

Jeden błąd w konkursie 140 cm miała dzisiaj Aleksandra Kierznowska na ogierze Diament.

CSI2* Gorla Minore (ITA)

Bardzo dobrze starty we Włoszech rozpoczął Jacek Polikowski który w zaliczanym do Longines Ranking konkursie 145 cm zanotował bezbłędny przejazd na ogierze Lector i ostatecznie zajął 11 miejsce. Na wałachu Celtic nasz reprezentant wziął udział w konkursie 135 cm i pokonał także parkur bez błędów (21 m.).