Swój start w Aachen Paweł Spisak zakończył bezbłędnym przejazdem na krosie. Bardzo dobre wyniki zanotowały też Natalia Czernik i Sandra Piwowarczyk.

Aachen/GER

Dzisiejszą próbę terenową Paweł Spisak i Banderas pokonali bez błędów na przeszkodach. Jednak blisko minuta spóźnienia na mecie zaowocowała 20,4 pkt. To sprawiło, że zmagania w konkursie CCIO4*-S polska para ukończyła z wynikiem 60,7 pkt. co oznaczało 24 miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Zwyciężyła Ingrid Klimke/GER na wałachu SAP Hale Bob OLD (24,7 pkt.), miejsce drugie zajął Michael Jung/GER na fischerChipmunk FRH (25,5 pkt.) a trzeci był Christopher Burton/AUS na Quality Purdey (27,0 pkt.).

W klasyfikacji zespołowej zwyciężyła drużyna gospodarzy. Niemcy ukończyli konkurs Pucharu Narodów z wynikiem 94,5 pkt. reprezentacja Nowej Zelandii uplasowała się na drugim miejscu (102,7 pkt.) a trzecie miejsce zajął zespół Australii (112,4 pkt.).

W maratonie CAIO4*-H4 Piotr Mazurek uplasował się na 22 miejscu (178,10 pkt.) i klasyfikacji konkursu plasuje się na 22 pozycji z wynikiem 240,20 pkt. Jutro o 10:00 rozpocznie się ostatnia część zmagań, konkurs zręczności powożenia.

Zuidwolde/NED

Bardzo zadowolona ze startów swoich młodych koni może być Sandra Piwowarczyk. Dwa dosiadane przez nią konie zakwalifikowały się do rozgrywki finału rundy 5-latków. Na wałachu Johnny Bravo nasza reprezentantka zajęła 3 miejsce a na klaczy Jakarta uplasowała się na 4 pozycji. Trzeci bezbłędny przejazd dnia Sandra Piwowarczyk zanotowała na 6-letniej klaczy Ivory Coast w finale małej rundy CSI1*, w którym zajęła 11 miejsce.

Samorin/SVK

Dobra formę na Słowacji prezentuje Natalia Czernik. Dziś na ogierze Everdi zakwalifikowała się do rozgrywki konkursu 145 cm. Uzyskany czas 41,47 s dałby jej trzecie miejsce gdyby nie zrzutka. Ostatecznie polska amazonka zajęła wysokie 8 miejsce.

W konkursie CSI1* (115 cm) na miejscu 6 uplasowała się Oliwia Kosmol na ogierze Aperitif.