Marek WacÅ‚awik, MikoÅ‚aj BaraÅ„ski i PrzemysÅ‚aw Konopacki, ta trójka w piÄ…tkowych konkursach znalazÅ‚a siÄ™ tuż za podium, zajmujÄ…c Å›wietne 4 pozycje na listach wyników.

CSI5*/4*/CDI5* Deutsches Spring- und Dressur Derby, Hamburg (GER)

Reprezentantów Polski mogliśmy dzisiaj oglądać tylko w konkursach dla młodych koni. Cassandra Orschel miała jeden błąd na klaczy Jella BB w rywalizacji 8 latków. Również 4 pkt. w konkursie dla koni w wieku 7 lat miał Mściwoj Kiecoń na klaczy Eyda L.

CSI4* Sagrantino Show Jumping, Montefalco (ITA)

W zaliczanym do Longines Ranking konkursie 150 cm Adam Grzegorzewski wystartował na klaczy Valanna, na której miał jeden błąd. W dwufazowym konkursie 140 cm zawodnik wystartował na klaczy VHS Caira i ten start ukończył bez zrzutek, a uzyskany czas dał mu 24 miejsce w klasyfikacji.

CSI2* Peelbergen (NED)

Udanie swoje młode konie zaprezentował dzisiaj Przemysław Konopacki. W konkursie dla 5 i 6-latków zajął wysokie 4 miejsce na ogierze Z B Fenix Z. Natomiast w licznie obsadzonym konkursie dla koni w wieku 7 i 8 lat uplasował się na 11 miejscu po bezbłędnym przejeździe na wałachu Haikai de Bacon. Z wynikiem 0 pkt. swój przejazd w tym konkursie ukończyła także Aleksandra Lusina na klaczy Dakota Z. Ta para zajęła miejsce 15.

Z B Fenix Z i Przemysław Konopacki

CSI3*/2* Equestrian Cup, Grimaud (FRA)

Kolejny świetny przejazd zanotował Mikołaj Barański i Juggle Baraka. W konkursie 145 cm w którym punkty zaliczane były do LR nasza para zajęła wysokie 4 miejsce. W konkursie zwyciężył Bryan Balsiger na Ermindo W

Juggle Baraka i MikoÅ‚aj BaraÅ„ski

CSI3*-W Szilvásvárad (HUN)

Srebrna runda o wysokości 130 cm zakończyła się czwartym miejscem dla Damiana Ostręgi i klaczy FELINE. Również 4 miejsce w konkursie Grand Prix 155 cm zajął Marek Wacławik, który dosiadał 12-letniego wałacha KATHMANDAU. Marek bezbłędnie przeprowadził również ogiera CASCADERO przez konkurs dla młodych koni, para zajęła 8 miejsce. Zero zachował również Michał Tyszko i NEYMAR END Z, Krzysztof Złocki i KONOOR BOY Z, Michał Kaźmierczak i MAYROCK oraz Joanna Cebulak i NOAM W.

KATHMANDAU i Marek Wacławik

CDIO4*/CDI3* Pilisjászfalu (HUN)

W konkursie zespołowym juniorów na miejscu drugim uplasowała się Weronika Usiądek na ogierze Mr. Despo. Ta para uzyskała wynik 65,728%.