Jutro o godzinie 14:00 w Uggerhalne podczas zawodów CSIO3* - NC EEF RQ rozpocznie się konkurs Pucharu Narodów, w którym wystartuje nasza drużyna. Stawką tego startu będzie awans do Finału NC EEF jaki ma być rozegrany w Warszawie w terminie 22 – 25 lipca 2021 roku.

 

Niestety, nasz zespół w Danii startować będzie bez Wojciecha Wojciańca, który do Uggerhalne nie przyjechał z uwagi na drobne problemy swojego podstawowego konia. Mamy nadzieję, że wszystko zakończy się pomyślnie i zawodnik ten będzie częścią naszej ekipy podczas zawodów CSIO5* rozgrywanych w Sopocie.

 

Z uwagi na to, że norwescy organizatorzy zawodów CSIO3* - NC EEF RQ jakie miały być rozegrane w ostatni weekend czerwca (24 – 27) w Drammen, z powodu Covid 19 odwołali swoją imprezę, start w konkursie Pucharu Narodów w Uggerhalne będzie jedyną kwalifikacją dla Rejonu Północnego serii NC EEF 2021.

Wcześniej informowaliśmy, że planowany półfinał jaki miał być rozegrany pomiędzy drużynami z Rejonu Północnego i Rejonu Zachodniego w niderlandzkim Geesteren został również odwołany.

Z tego powodu wyniki piątkowego konkursu Pucharu Narodów z Uggerhalne dadzą odpowiedź jakie zespoły z Regionu Północnego zakwalifikują się do finałowych zawodów na Służewcu.

 

Przeglądając listę startową konkursu NC widzimy, że o dwa premiowane awansem miejsca z Regionu Północnego walczyć będą zespoły z:

 • Finlandii - FIN
 • Danii - DEN
 • Litwy - LTU
 • Norwegii - NOR
 • Polski - POL
 • Szwecji - SWE

 

Jak widać jest sześciu pretendentów, a miejsc dających awans tylko dwa.

 

W niedawno zakończonym losowaniu kolejności startów polski zespół wylosował pozycję 6, czyli w połowie stawki. Wydaje się, że to doskonała pozycja by mieć przegląd sytuacji w konkursie.

 

Drużyna polska wystartuje w następującym składzie:

 1. Natalia Czernik  - Duke G
 2. Mściwoj  Kiecoń – Idealisca
 3. Przemysław Konopacki – Vasco
 4. Andrzej Opłatek – Diaroubet

 

Kolejność startu ekip w konkursie Pucharu Narodów zawodów CSIO3* - NC EEF RQ Uggerhalne:

 1. Niderlandy - NED
 2. Szwecja - SWE
 3. Niemcy - GER
 4. Wielka Brytania - GBR
 5. Litwa - LTU  
 6. Polska - POL
 7. Dania - DEN
 8. Belgia - BEL
 9. Finlandia - FIN
 10. Norwegia - NOR
 11. Japonia -  JAP
 12. Irlandia - IRL

 

Z pewnością wszyscy członkowie polskiego zespołu zrobią wszystko, żeby wywalczyć awans do zawodów na Służewcu. My jednak w Polsce możemy się przyłożyć do tego wyniku trzymając za naszych skoczków kciuki i mocno dopingując polskiej drużynie.

Kibicowanie rozpoczynamy w piątek 11 czerwca 2021 roku o godzinie 14:00, kiedy ruszy I nawrót konkursu Pucharu Narodów oraz od godziny 17, kiedy to wszystkie ekipy startować będą w II nawrocie.