W piÄ…tek trzy miÄ™dzynarodowe konkursy zakoÅ„czyÅ‚y siÄ™ zwyciÄ™stwem Polaków. Konkursy w Samorin wygrali Agnieszka Olszewska i Aleksander Lewandowski. Pierwszy w Riesenbeck byÅ‚ Leszek Gramza. Dzisiaj Polacy wÅ‚aÅ›ciwie pięć razy stawali na najwyższym stopniu podium za granicÄ…, bo dwa konkursy na CSN w Arezzo wygraÅ‚ MikoÅ‚aj BaraÅ„ski.

CSI2* Danube Champions Tour, Samorin (SVK)

Polacy na SÅ‚owacji szybko nabrali tempa. Dzisiaj nasi reprezentanci wygrali dwa konkursy. W grupie 6-latków najlepszy okazaÅ‚ siÄ™ Aleksander Lewandowski startujÄ…cy na ogierze CRISTAL BLUE D’IVE Z. Zawodnik bez bÅ‚Ä™dów pokonaÅ‚ też konkurs 135 cm na oldenburskim ogierze ONAGADORI RED WINE. Z 3 pkt za przekroczenie normy czasu Aleksander Lewandowski zajÄ…Å‚ 20 miejsce. Drugie zwyciÄ™stwo należaÅ‚o do Agnieszki Olszewskiej. Konkurs Small Tour 115 cm wygraÅ‚a w starcie na klaczy TAJNA. Zawodniczka byÅ‚a też bezbÅ‚Ä™dna w konkursie 125 cm, gdzie dosiadaÅ‚a klaczy WESTFALIA L (21 miejsce). Bardzo dobrze w konkursie 145 cm LR zaprezentowaÅ‚a siÄ™ dzisiaj Natalia Koziarowska. Na holsztyÅ„skiej klaczy ANTINA zawodniczka pokonaÅ‚a parkur bezbÅ‚Ä™dnie i uplasowaÅ‚a siÄ™ na 10 miejscu. Ten sam konkurs z jednym bÅ‚Ä™dem ukoÅ„czyÅ‚ Antoni StrzaÅ‚kowski startujÄ…cy na oldenburskim waÅ‚achu CLAPTON (19 miejsce). Wieczorem rozpoczÄ…Å‚ siÄ™ jeszcze konkurs 120 cm, w którym zobaczymy 3 polskie pary.

Wyniki TUTAJ

Relacja TUTAJ

CSI2* Riesenbeck International (GER)

Hymn Polski usÅ‚yszeliÅ›my dzisiaj też w Niemczech. Konkurs dla 6/7-latków wygraÅ‚ tu Leszek Gramza dosiadajÄ…cy belgijskiego waÅ‚acha QANVAS ST.HUBERTUSHOEVE. Dobry przejazd w konkursie 120 cm odnotowaÅ‚a też Zuzanna Kucharska startujÄ…ca na belgijskiej klaczy PRIMA-DONA VAN HET VOORTVELD. Po bezbÅ‚Ä™dnym przejeździe para uplasowaÅ‚a siÄ™ na 9-tym miejscu. Z konkursem 145 cm zmierzyÅ‚ siÄ™ Leszek Gramza startujÄ…cy na waÅ‚achu rasy KWPN JACKPOT A. Z tego parkuru zawodnik zjechaÅ‚ z wynikiem 8 pkt karnych.

CSI4* Andalucia Sunshine Tour, Vejer de la Frontera (ESP)

W konkursach Longines Ranking oglÄ…daliÅ›my dzisiaj dwa przejazdy Maksymiliana Wechty. Na poziomie 145 cm zawodnik miaÅ‚ jeden bÅ‚Ä…d w starcie na ogierze FIBONACCI S. Konkurs 150 cm na holsztyÅ„skim ogierze CASSIOPEIA ukoÅ„czyÅ‚ z dwoma bÅ‚Ä™dami. Dużo lepiej Maksymilian Wechta zaprezentowaÅ‚ siÄ™ w konkursie 135 cm. Po bezbÅ‚Ä™dnym przejeździe na holsztyÅ„skim ogierze MYSTIQUE uplasowaÅ‚ siÄ™ na 12 miejscu. W tym samym konkursie jeden bÅ‚Ä…d miaÅ‚ MÅ›ciwoj KiecoÅ„ startujÄ…cy na klaczy CLEANY VD KATTEVENNEN Z. W konkursie 140 cm ten sam zawodnik odnotowaÅ‚ bezbÅ‚Ä™dny przejazd na oldenburskim waÅ‚achu CICERO (23 miejsce). Do rywalizacji w piÄ…tek doÅ‚Ä…czyÅ‚ też Bartosz Adamus. Na waÅ‚achu SIRE ONE wystartowaÅ‚ w konkursie 130 cm, gdzie uplasowaÅ‚ siÄ™ na wysokim, 3 miejscu.

CSI2* Vidauban (FRA)

W piÄ…tek Å›wietne wyniki uzyskaÅ‚y mÅ‚ode konie dosiadane przez Dawida Kubiaka. W konkursie finaÅ‚owym dla 7-latków zawodnik zajÄ…Å‚ drugie miejsce w starcie na waÅ‚achu rasy KWPN LIKE A DIAMOND JR. Na oldenburskim ogierze EDY M w rozgrywce finaÅ‚u dla 6-latków Dawid Kubiak wywalczyÅ‚ 8 miejsce. Wieczorem w jednym z konkursów 120 cm wystartuje jeszcze Zuzanna Prymek na klaczy TINKERBELL W

CSI2* Gorla Minore (ITA)

Andrzej OpÅ‚atek odnotowaÅ‚ dzisiaj dwa dobre przejazdy na poziomie 140 cm. BezbÅ‚Ä™dnie ten parkur pokonaÅ‚ na oldenburskim waÅ‚achu CONTHINDER. Na klaczy ODILE DU SOUFFLET, po doliczeniu 3 karnych sekund, zajÄ…Å‚ 22 miejsce. BezbÅ‚Ä™dnie zawodnik pokonaÅ‚ też konkurs 135 cm na oldenburskim waÅ‚achu STAKKATAN (24 miejsce). W innym konkursie na tym samym poziomie Andrzej OpÅ‚atek miaÅ‚ dwa bÅ‚Ä™dy na oldenburskim waÅ‚achu DIAROUBET. Taki sam wynik zawodnik uzyskaÅ‚ też w konkursie 145 cm LR, w którym startowaÅ‚ na oldenburskim waÅ‚achu NORDSTURM 15.

CSN Arezzo (ITA)

W zawodach narodowych w Arezzo startuje MikoÅ‚aj BaraÅ„ski. Dzisiaj zawodnik wygraÅ‚ dwa konkursy. ByÅ‚ najlepszy na parkurze 140 cm w starcie na waÅ‚achu rasy KWPN JUGGLE BARAKA. W tym samym konkursie wywalczyÅ‚ też drugie miejsce na ogierze QATAR DONALDSON Z. Zawodnik nie miaÅ‚ sobie równych także w konkursie 135 cm, w którym startowaÅ‚ na klaczy ALASKA DE LA BRESSE