To był bardzo dobry piątek dla polskich zawodników. Bezbłędne przejazdy i dobre miejsca w konkursach Longines Ranking odnotowali Mikołaj Barański, Przemysław Konopacki i Weronika Minkiewicz. Dwa konkursy w Linz wygrał Jarosław Skrzyczyński.

CSI3* Toscana Tour Arezzo (ITA)

Tempa w Arezzo zdecydowanie nie zwalnia Mikołaj Barański. Dzisiaj zawodnik w konkursie 145 cm, ale zaliczanym już do LR, zajął 7 miejsce po bezbłędnym przejeździe na ogierze rasy KWPN Freiherr. W drugiej fazie konkursu walczył też Adam Grzegorzewski na irlandzkiej klaczy Valanna. Tam para miała jednak łącznie 13 pkt karnych co dało 19 miejsce. Jeden błąd w pierwszej fazie tego konkursu odnotował Krzysztof Ludwiczak na oldenburskim ogierze Karnac Red Wine. Ten zawodnik bardzo dobrze zaprezentował się dzisiaj za to w konkursach 140 cm. W dwufazowym Gold Tour zajął 4 miejsce w starcie na niemieckim ogierze Canan Plus-S, a w Silver Tour Krzysztof Ludwiczak zajął 9 miejsce dosiadając oldenburskiej klaczy Miss Kanilvia PS. Zawodnik bezbłędnie jeździł jeszcze w konkursie 135 cm na oldenburskim ogierze Silver Draco, ale dużo spokojniej. Podobnie konkurs potraktował też Adam Grzegorzewski na hanowerskiej klaczy VHS Caira co dało zawodnikom odpowiednio 34 i 37 miejsce. Adam Grzegorzewski odnotował dzisiaj jeszcze jeden bezbłędny i spokojny przejazd na oldenburskim ogierze Edy M w konkursie 120 cm (37 miejsce).

Freiherr i Mikołaj Barański

CSI4* Gorla Minore (ITA)

Drugi z konkursów Longines Ranking tych zawodów rozegrano już na przeszkodach o wysokości 150 cm. Bezbłędnie ten parkur w obu fazach ukończył Przemysław Konopacki startujący na wałachu PURE PASION FROM SECOND LIFE Z. Z dobrym czasem zawodnik zajął 11 miejsce na 75 startujących par. Jeden błąd w drugiej fazie miał Michał Ziębicki na oldenburskim wałachu BALOU'S BATMAN co dało parze 21 miejsce. Z jednym błędem, ale w pierwszej fazie konkursu, z parkuru zjechał też Andrzej Opłatek startujący na klaczy Zero K

Włoskie słońce zdaje się jednak wciąż sprzyjać Michałowi Ziębickiemu. Zawodnik wystartował też w konkursie 145 cm na oldenburskim ogierze O'LORD DB i ten parkur pokonał bez błędów zajmując 15 miejsce. Podobnie również w konkursie 135 cm, gdzie na klaczy rasy KWPN FIRST LADY zajął 13 miejsce. Jeden błąd na tym samym parkurze miała Anna Szary-Ziębicka dosiadająca oldenburskiego wałacha LUCIANO

Blisko podium był dzisiaj Andrzej Opłatek w konkursie 140 cm, gdzie na hanowerskiej klaczy CASCALOU 3 wywalczył 4 miejsce. Bezbłędna w tym samym konkursie była też Anna Szary-Ziębicka na holsztyńskim ogierze BIMBER BOY, ale spokojniejsza jazda dała “dopiero” 28 miejsce.

CSI2* Linz (AUT)

Podczas turnieju w Linz rozegrano dzisiaj pierwszy konkurs zaliczany do Longines Ranking i bardzo dobry powrót do takich konkursów odnotowała tu Weronika Minkiewicz. Amazonka na oldenburskiej klaczy CHOCOLATE BLUE była bezbłędna i wywalczyła wysokie, czwarte miejsce. Jeden błąd na tym parkurze miał Jarosław Skrzyczyński dosiadający wałacha rasy KWPN KOMBOY i z dobrym czasem zajął 10 miejsce. Wynik 4 pkt karne w tym konkursie odnotowała jeszcze Klaudia Rajtar-Wojciechowska startująca na wałachu CALLETO Z. W przypadku tej pary były to jednak wyłącznie punkty za czas (21 miejsce).

Chocolate Blue i Weronika Minkiewicz

W konkursie 135 cm najlepszy okazał się Jarosław Skrzyczyński dosiadający westfalskiego wałacha BALOU H. Zawodnik bezbłędny był też w starcie na ogierze INTURIDO i zajął 7 miejsce. Na czysto ten parkur pokonała także Magdalena Kałuża w starcie na wałachu rasy SP CHAMAN i uplasowała się na 16 miejscu.

BALOU H i Jarosław Skrzyczyński

Sukcesy Jarosław Skrzyczyński odnosił dzisiaj ponownie też w konkursach CSIYH. Konkurs dla 5/6-latków wygrał w starcie na holsztyńskim ogierze CASSCADOR. Blisko zwycięstwa był też w konkursie dla 7/8-latków, bo na klaczy rasy SP SOLARIS BLUE wywalczył drugie miejsce. Ten parkur bezbłędnie pokonała także Magdalena Piksa razem z klaczą rasy KWPN MARIE GOLDLAVSCA (17 miejsce). Na podium w konkursie juniorskim uplasowała się Eliza Zawadzka, która w starcie na klaczy VALKIRIA była trzecia. Błędów na tym parkurze nie miała również Magdalena Kałuża startująca na klaczy rasy SP NOLITA (7 miejsce).

Relacja TUTAJ

CSI2* Peelbergen (NED)

W zawodach w Peelbergen startuje 19-letnia Zofia Michalak. Dzisiaj amazonka wystartowała w konkursie 140 cm na dwóch koniach i oba starty okazały się równie udane. Na klaczy rasy SP Princessa I G Zofia Michalak wywalczyła 8 miejsce, a na klaczy Elizabeth Z była w tym konkursie 9-ta.

CSI3* Oliva (ESP)

W konkursie 145 cm LR oglądaliśmy dzisiaj Bartosza Adamusa, który zdecydowanie może być zadowolony ze swojego startu. Mimo odległej pozycji, dosiadając westfalskiego ogiera Dartanion, zawodnik nie popełnił żadnego błędu na przeszkodach, a wynik 6 pkt karnych wynikał tylko z przekroczenia normy czasu. Podobna sytuacja miała miejsce też w konkursie 135 cm, gdzie zawodnik na ogierze rasy KWPN Naccord Melloni miał 2 pkt karne za czas i zajął 19 miejsce. Udanie w konkursie 110 cm startowała dzisiaj Natasza Wasilek, która na wałachu rasy KWPN Mundilfari Wrl była bezbłędna i zajęła 8 miejsce.

CSI2* Glinik Zaborowski (POL)

W piątek wystartowały debiutanckie dla tego ośrodka zawody międzynarodowe. Każdego dnia rozgrywane są trzy konkursy. Pierwszy w ramach Big Tour, na poziomie 140 cm, wygrał tu Gábor Szabó Jr. (HUN) startujący na holsztyńskim wałachu H-SECRET BY BORIS. Drugie miejsce zajął Jiri Hruska (CZE) razem w belgijskim wałachem PHENIX VAN DE NOORDHEUVEL, a trzeci był Andrius Petrovas (LAT) na klaczy rasy KWPN JAVENDA. Najlepsza polska para zajęła 4 miejsce i byli to Dominik Słodczyk razem w oldenburską klaczą COUPANASA

Dominik Słodczyk na klaczy COUPANASA był też autorem pierwszego polskiego zwycięstwa w tych zawodach bo wygrał konkurs Medium Tour 130 cm. Drugi w tym konkursie był Matas Petraitis (LAT) startujący na wałachu rasy KWPN LANDO. Trzecie miejsce ponownie zajął Andrius Petrovas, tu w starcie na wałachu BAZOOKA JOE

Konkurs Samll Tour 120 cm wygrała Zuzana Ciompova z Czech dosiadająca oldenburskiego wałacha ELLIOT 133. Na drugim miejscu uplasował się Sławomir Uchwat startujący na klaczy rasy KWPN MISS-MARVELOUS B, a podium tego konkursu zamknął Gábor Szabó Jr. w starcie na klaczy FOR THE MOMENT.